PL
PL
PL

Malinowa Galeria
Sztuki

Malinowa Galeria Sztuki rozpoczęła swą działalność w maju 2014 r. w Hotelu Medical SPA**** Malinowy Zdrój w Solcu-Zdroju. Opiekunem artystycznym została P. Krystyna Prządka, artysta plastyk, znana w środowisku artystycznym jako malarka malarstwa sztalugowego i na jedwabiu oraz jako organizator ogólnopolskich plenerów malarskich. To z Jej inicjatywy i aprobaty Zarządu Hotelu powstała ta ciesząca się coraz większym zainteresowaniem galeria sztuki.

Wernisaże
w hotelu

Hotel Malinowy Zdrój z wielkim zaangażowaniem promuje kulturę i sztukę czego dowodem są cykliczne wernisaże odbywające się w rytmie dwumiesięcznym i zwyczajowo w pierwszą sobotę danego miesiąca. Prezentowane dzieła sztuki nie tylko można podziwiać, ale również zakupić. Wszelkich informacji na ten temat udziela Recepcja Hotelu.

Wystawy obrazów

(obecnie) Monika Krzakiewicz

OBECNIE MAMY PRZYJEMNOŚĆ PREZENTOWAĆ OBRAZY Moniki Krzakiewicz.

Urodzona 19 kwietnia 1969 roku w Ustrzykach Dolnych. Studiowała w Instytucie Sztuki Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie. Uzyskała dyplom z malarstwa w pracowni prof. Zygmunta Lisa i rysunku w pracowni prof. Anny Kowalczyk-Klus. Uprawia malarstwo olejne, akrylowe i pastelowe na papierze, płótnie i desce. Odważnie łączy techniki malarskie i graficzne. Maluje pejzaże, martwe natury, portrety oraz akty w cyklach (La Jolę de vivre, Love Life, Primavera, Duble). Uczestniczy w międzynarodowych wystawach zbiorowych i indywidualnych, kongresach, plenerach.

Wystawy Autorskie, m.in.:

  • 2008
    - Galeria Miejska w Jaśle
    - Galeria Adaptator w Krakowie
  • 2009
    - Muzeum Miejskie w Trzyńcu
  • 2010
    - Galeria "U Jadźki" w Zielonej Górze
    - Galeria Klubu Marynarki Wojennej w Gdyni
  • 2011
    - Galeria Domu Polsko-Słowackiego w Bardejowie
  • 2012
    - Galeria "Wirydarz" w Lublinie
  • 2014
    - Galeria "U Jadźki" w Zielonej Górze
  • 2015
    - Galeria Bronisława Chromego w Krakowie
  • 2016
    - Zofia Weiss Galery w Krakowie
  • 2018
    - Studio Art&Passion w Warszawie
  • 2019
    - Zofia Weiss Gallery w Krakowie
    - Galeria ToTu w Rzeszowie 
    - Galeria Mit w Kazimierzu Dolnym
  • 2020
    - Malinowa Galeria w Solcu Zdroju

(czerwiec - wrzesień 2023) Adam Kunikowski

Artysta malarz, urodzony w 1950 r. w Warszawie; członek Związku Polskich Artystów Malarzy i Grafików. Uprawia głównie malarstwo sztalugowe. Najchętniej podejmuje temat pięknego krajobrazu, martwej natury, scen rodzajowych i batalistycznych. Prezentował swoje prace w ponad 250 wystawach zbiorowych i indywidualnych w kraju i za granicą: Niemcy, Czechy, Francja, Włochy, Japonia. Bierze czynny udział w konkursach, plenerach malarskich i aukcjach charytatywnych. Prace w zbiorach: Watykanu, Muzeum Chopina, Muzeum Wojska w Białymstoku, Muzeum Miedzi w Legnicy, Muzeum Warszawy, Muzeum Głogowa, Muzeum Historii Polskiego Ruchu Ludowego, Centrum Zdrowia Dziecka, Ogrodzie Botanicznym PAN w Warszawie oraz u osób prywatnych w kraju i za granicą.

Zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej www.a.kunikowski.csd.pl.

(marzec - maj 2023)
Maria Adamus-Biskupska i Jerzy Boberski

Maria Adamus-Biskupska

Studia na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie w pracowni prof. Włodzimierza Kunza. W 1991 r. dyplom z wyróżnieniem i nagroda za najlepszy dyplom Wydziału Malarstwa krakowskiej ASP. W roku akademickim 1990/91 studia na Wydziale Malarstwa Akademie der Bildenden Kuenste w Norymberdze w pracowni prof. Georga Karla Pfahlera. W 1992 r. stypendium malarskie w Granadzie (Hiszpania) przyznane przez Ligę Miast Europejskich z siedzibą w Dordrechcie. 25 wystaw indywidualnych m.in. w Polsce, Niemczech, Szwajcarii, Hiszpanii. Udział w licznych wystawach zbiorowych we Francji, Szwajcarii, Hiszpanii, Niemczech, Czechach. Autorka wykładów nt. sztuki dla środowisk medycznych, m.in. dla pediatrów w 100 rocznicę powstania Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego. Zajmuje się malarstwem. Prace w zbiorach państwowych i prywatnych w kraju i za granicą. Istnieje możliwość zamówienia portretu lub kopii malarstwa dawnych mistrzów.

Jerzy Boberski

Po studiach na Politechnice Warszawskiej przez 10 lat zajmował się ceramiką artystyczną. Kolejnych kilkanaście lat spędził w Australii, gdzie pracował jako projektant grafiki użytkowej oraz ilustrator. Od początku lat 90-tych jego prace można znaleźć w wydawnictwach poświęconych fotografii, ilustracji oraz projektowaniu (The Wizards of Oz). Współpracował z wieloma agencjami reklamowymi oraz dewelowperami. Prowadził też działalność wydawniczą (Miesięcznik "Aspekt"). Cały czas uprawiał malarstwo olejne. Oprócz malarstwa zajmuje się grafiką komputerową. Autor wystaw indywidualnych (ostatnie: Berlin 2011, Warszawa 2014) i uczestnik wielu wystaw zbiorowych. Jego prace znajdują się w kolekcjach prywatnych na całym świecie. Członek ZPAP.

(styczeń - marzec 2023) Emilia Gąsienica-Setlak

Absolwentka znanej szkoły im. Kenara. Studiowała malarstwo na ASP w Krakowie. Dyplom z aneksem graficznym w pracowni drzeworytu otrzymała w 2011 roku. Na co dzień zajmuje się malarstwem. Meritum jej zainteresowań artystycznych są kolor, syntetyczna kompozycja oraz ich relacje z otoczeniem. Wystawia zarówno w Polsce jak i Hiszpanii, Włoszech, Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Japonii, Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Bułgarii oraz na Węgrzech. W dorobku ma udział w ponad czterdziestu wystawach indywidualnych oraz w ponad osiemdziesięciu wystawach zbiorowych i targach sztuki! Finalistka międzynarodowego konkursu malarskiego „Donkey Art Prize” w Mediolanie (2015) oraz zdobywczyni wyróżnienia podczas Przeglądu Sztuki Współczesnej „Nowa Awangarda” w Katowicach (2017). Prace artystki znajdują się w polskich i węgierskich zbiorach muzealnych oraz kolekcjach prywatnych w Europie, Azji i Stanach Zjednoczonych. Jej prace ilustrują okładki książek Swetosława Minkowa „Siła nieczysta” (Wyd. „Scriptum”, 2005) i „Nazwy wodne dorzecza Wisły” dr Urszuli Bijak (Instytut Języka Polskiego PAN, 2013) oraz gościły na okładce prestiżowego czasopisma „Women In Art 278 Magazine” (2014). Ponadto, płótna jej autorstwa wzięły udział w zdjęciach do hiszpańsko-amerykańskiego filmu fabularnego „Embers” w reżyserii Claire Carre (2015).

Zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej: www.gasienicart.wordpress.com
facebook.com/catepillart

(październik 2022 - grudzień 2022)
Beata Anna Topolińska

Urodziłam się w noc gorącego lata, dawno, dawno temu, na Mazowszu. Mieszkałam w różnych, niezwykłych miejscach naznaczonych historią. Tam dorastałam, spacerowałam, grałam, śpiewałam i malowałam. Z tego tytułu stopniowo rosła kupka dokumentów, świadectw ukończenia, legitymacji, dyplomów i laurek. Tytuł plastyka otrzymałam kończąc Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Jarosławiu. Pracę magisterską obroniłam w Instytucie Historii Sztuki UKSW w Warszawie. Bywałam nauczycielką - instruktorką rysunku i malarstwa. Należałam do wielu związków i grup twórczych. Wielu… niektóre jeszcze trwają, inne nie. Ja wciąż trwam w swoim zawodzie. Maluję obrazy (olejne, akrylowe), rysuję, fotografuję, podróżuję, biorę udział w plenerach. Mój dzień to wiele, wiele godzin przy sztalugach. Dla rozrywki gotuję. Piekę bułeczki, chleby i ciastka, które potem rozdaję. Kiedy już namaluję, ugotuję, to wychodzę i idę daleko. Chodzę godzinami, dziesiątkami kilometrów. Wspinam się po górach, przedzieram się przez lasy. Samotne wędrowanie jest mi niezbędne jak oddychanie… ale wracam i maluję, już dotleniona. Lubię wesołe, pracowite plenery, wystawy zbiorowe i aukcje charytatywne. Wystawiam również indywidualnie w Polsce i za granicą. Moje obrazy zdobią kolekcje państwowe prywatne w kraju i poza granicami Unii. Moje obrazy są tradycyjne tak w formie, jak i w treści. Maluję swoje otoczenie. Tworząc obraz staram się przekazać swój zachwyt zwyczajnością, a jednocześnie niepowtarzalnością rzeczy. Maluję naturę. Ptaki, drzewa, kwiaty… dzisiaj jeszcze są. Mam nadzieję, że będzie je można oglądać jeszcze długo, nie tylko na obrazach. Spieszę się malować świat.

(sierpień 2022 - październik 2022)
Prof. dr hab. Ernest Zawada

Ernest Zawada urodził się w 1971 r. w Cieszynie. Studiował na Wydziale Malarstwa ASP w Warszawie. Dyplom z wyróżnieniem uzyskał w 1995 roku. Promotorem jego pracy dyplomowej był profesor Stefan Gierowski, jeden z najbardziej znanych współczesnych malarzy polskich. Ernest Zawada w 2001 roku obronił pracę doktorską, a w 2008 uzyskał stopień doktora habilitowanego. W 2020 roku Prezydent RP nadał mu tytuł profesora sztuki. Aktualnie pełni funkcję Dziekana Wydziału Humanistyczno - Społecznego Akademii Techniczno - Humanistycznej w Bielsku – Białej oraz Kuratora Galerii Akademickiej ATH. Jest autorem ponad stu wystaw indywidualnych. Uczestniczył także w ponad stu wystawach zbiorowych, prezentowanych w kraju i na świecie m. in. w USA, Anglii, Belgii, Niemczech. Włoszech, Austrii, Węgrzech, Czechach i na Słowacji. Dwukrotny stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Nominowany do nagrody Marszałka Województwa Śląskiego. Dwukrotnie nominowany do nagrody IKARA. Swoje prace prezentował z artystami tej klasy co: Igor Mitoraj, Jerzy Nowosielski, Stefan Gierowski, Jan Tarasin, Rajmund Ziemski. Znajdują się one w wielu kolekcjach prywatnych oraz muzeach: m. in. w Watykanie, w Acco w Izraelu i w Bielsku - Białej. Na XIII Międzynarodowym Biennale Sztuki we Florencji uzyskał drugą nagrodę. Tam jego prace były prezentowane razem z dziełami Tamary Łempickiej. Ponadto w roku ubiegłym przedstawiał swe obrazy na prestiżowych wystawach w Wenecji oraz Brukseli.

(czerwiec 2022 - sierpień 2022)
Lidia Domagała

Lidia Domagała ukończyła Akademię Sztuk Pięknych we Wrocławiu na Wydziale Ceramiki i Szkła w pracowni prof. Krystyny Cybińskiej. W zakresie malarstwa studiowała w pracowni prof. Stanisława Rodzińskiego i prof. Andrzeja Klimczaka-Dobrzanieckiego. Uprawia malarstwo sztalugowe i ceramikę artystyczną. Od 1988 roku jest członkiem ZPAP. Mieszka i tworzy w Zielonej Górze.W swym dorobku twórczym posiada wiele wystaw indywidualnych, bierze udział w licznych wystawach zbiorowych. Uczestniczy w plenerach i sympozjach plastycznych ogólnopolskich i międzynarodowych. Jej prace znajdują się w kolekcjach prywatnych i państwowych we Francji, USA, Niemczech, Austrii, Holandii, Słowacji, Republice Czeskiej, na Węgrzech, w Polsce oraz w Konsulacie RP na Litwie.Jak sama artystka twierdzi jej malarstwo jest rodzajem zaproszenia do rozmowy, swoistą, otwartą formę kontaktu z odbiorcą. Stanowi formę dialogu między światem fizycznym, a duchowym. Niesie w sobie pewną dozę tajemnicy, zaskoczenia, wzruszenia. Jest sposobem wyrażania emocji i wewnętrznej ekspresji. Malarstwo stanowi formę zapisu chwili, odczuć, wrażeń, które przynosi świat wewnętrzny i zewnętrzny. „Kolor, światło, przestrzeń, ekspresja - są tymi elementami, które budują moje obrazy, dają im życie, tworzą klimat i nastrój” - mówi malarka.

(marzec 2022 - maj 2022)
Renata Wojnarowicz

Renata Wojnarowicz urodziła się w Białymstoku. W Supraślu, w Liceum Sztuk Plastycznych, rozpoczęła swój życiowy flirt ze Sztuką, który szczęśliwie okazał się związkiem na całe życie. Studiowała na Wydziale Tkaniny i Konserwacji w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Łodzi. W roku 1970 uzyskała dyplom w pracowni prof. Mariana Jaeschke. Pracowała m.in. na Wawelu przy konserwacji arrasów. Aktualnie mieszka w Pile, zajęła się malarstwem, które systematycznie prezentuje na wystawach. Nieustannie aktywna, uczestniczy w plenerach, konkursach oraz wielu artystycznych wyjazdach, także w „egzotyczne świata strony”. Zorganizowała przeszło 30 wystaw indywidualnych, należy do Związku Polskich Artystów Plastyków.

(grudzień 2021 - luty 2022)
Krystyna Prządka

Urodzona w 1959 r. w Wolsztynie. Absolwentka Wyższej Szkoły Sztuki Stosowanej w Poznaniu, gdzie uzyskała dyplom z wyróżnieniem z malarstwa sztalugowego w pracowni profesora Włodziemierza Dudkowiaka oraz malarstwa w architekturze w pracowni profesora Andrzeja Łubowskiego. Jest również magistrem pedagogiki. Należy do ZPAP w Zielonej Górze. ,,Ambasadorka Miasta Rzepina‘’ za dorobek artystyczny i promocje miasta. W jej dorobku artystycznym widnieje trwała wystawa 14 obrazów olejnych, Drogi Krzyżowej w Kościele Św. Katarzyny w Rzepinie. Autorka kilkudziesięciu wystaw indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą min: Francja, Niemcy, Czechy. Uprawia malarstwo sztalugowe i na jedwabiu. Komisarz plenerów ogólnopolskich i międzynarodowych.

(wrzesień - listopad 2021)
Magdalena Łazar–Massier

Magdalena Łazar jest absolwentką ASP w Krakowie - Wydziału Malarstwa oraz Instytutu Sztuk Pięknych UZ Wydziału. Wyraża się w malarstwie, rysunku i artwideo. Tworzy w cyklach do których inspiracją jest zmysłowe odczucie piękna zjawisk przyrody: noce, zaćmienia słońca, księżyca, ćmy, zioła z których powstaje zielnik. Jej prace są ozdobą kolekcji prywatnych w Polsce i za granicą (m.in Australia, Japonia, Niemcy, Francja, Czechy). Uczestniczy w międzynarodowych i ogólnopolskich wystawach i festiwalach („Cienie z zaćmienie”: Galeria ATH w Bielsku BIałej, Wystawa 7th international Plein Air in Kuks - Czechy; Wystawa Bardzo Kocich Obrazów - Bielańska Galeria Teatru Muzycznego - W-wa; VI International Art Reviev Alternatywy 33 - Ostrów Wielkopolski; ART an der Grenze - Słubice; Interferencje - Galeria Sztuki FORT Sokolnickiego Warszawa, Berlin; Videoholika - Warna - Bułgaria; Biennale Sztuki Mediów WroCenter; Exposition "Zielona Góra - Saverne” - Francja; BWA Zielona Góra; Niepohamowanie - Międzynarodowa wystawa sztuki erotycznej - Galeria 4Art - Gliwice; Dap gallery - Warsaw - ’‘100 + 1 Beautiful Paintings’’; FACH&WERK Polish-German exhibition - Potsdam, Altlandsberg, Templin, Gransse, Angermunde; Triennale Sztuki Sacrum w Częstochowie; Biennale Twórczości Plastycznej WP "ARS - Sieradz - II nagroda).

W Malinowej Galerii Sztuki mieliśmy zaszczyt gościć następujących artystów:

  • Jan Bonawentura Ostrowski,
  • Benedykt Kroplewski,
  • Anna Panek,
  • Krystyna Prządka,
  • Helena Zadrejko,
  • Renata Wojnarowicz,
  • Barbara Pierzgalska,
  • Magdalena Łazar-Massier,
  • Lidia Domagała,
  • Bożena Cajdler-Gruszkiewicz,
  • Jan Żyrek,
  • Maria Dziopak,
  • Maria Adamus-Biskupska,
  • Jerzy Boberski,
  • Ernest Zawada, Barbara Felusiak-Zawada.
  • Adam Kunikowski,
  • Emilia Gąsienica-Setlak,
  • Anna Wojewoda, Tomasz Starzyński, Sebastian Starzyński,
  • Maja Wojnarowska,
  • Zofia Samusik-Zaremba,
  • Jarosław FIlipek,
  • Beata Anna Topolińska,
  • Monika Krzakiewicz.