Nagrody Najlepsze Medyczne SPA
Głosowanie Prestige SPA Awards


Malinowa Galeria Sztuki

01.10.2016

Malinowa Galeria Sztuki rozpoczęła swą działalność w maju 2014 r. w Hotelu Medical SPA**** Malinowy Zdrój w Solcu-Zdroju. Opiekunem artystycznym została P. Krystyna Prządka, artysta plastyk, znana w środowisku artystycznym jako malarka malarstwa sztalugowego i na jedwabiu oraz jako organizator ogólnopolskich plenerów malarskich. To z Jej inicjatywy i aprobaty Zarządu Hotelu  powstała ta ciesząca się coraz większym zainteresowaniem galeria sztuki. Hotel Malinowy Zdrój z wielkim zaangażowaniem promuje kulturę i sztukę czego dowodem są cykliczne wernisaże odbywające się w rytmie dwumiesięcznym i zwyczajowo w pierwszą sobotę danego miesiąca. Prezentowane dzieła sztuki nie tylko  można podziwiać, ale również zakupić. Wszelkich informacji na ten temat udziela Recepcja Hotelu.

W Malinowej Galerii Sztuki mieliśmy zaszczyt gościć następujących artystów:
- Jan Bonawentura Ostrowski,
- Benedykt Kroplewski,
- Anna Panek,
- Krystyna Prządka,
- Helena Zadrejko,
- Renata Wojnarowicz,
- Barbara Pierzgalska,
- Magdalena Łazar-Massier,
- Lidia Domagała,
- Bożena Cajdler-Gruszkiewicz,
- Jan Żyrek,
- Maria Dziopak,
- Maria Adamus-Biskupska,
- Jerzy Boberski,
- Ernest Zawada,
- Adam Kunikowski,
- Emilia Gąsienica-Setlak,
- Anna Wojewoda, Tomasz  Starzyński, Sebastian Starzyński.

Obecnie mamy przyjemność prezentować prace:
Adama Kunikowskiego

Artysta malarz, członek Związku Polskich Artystów Malarzy i Grafików. Uprawia malarstwo sztalugowe. Najchętniej podejmuje temat krajobrazu, martwej natury, scen rodzajowych i batalistycznych. Prezentował swoje prace    w ponad 200 wystawach zbiorowych i indywidualnych w kraju i za granicą (Niemcy, Czechy, Francja, Japonia, Włochy). Laureat nagród i wyróżnień, uczestnik wielu plenerów i przedsięwzięć artystycznych. Prace w zbiorach muzealnych i kolekcjach prywatnych.

Zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej www.a.kunikowski.csd.pl

Kontakt z artystką pod nr tel.: 691 327 020Miło nam poinformować, iż istnieje możliwość nabycia obrazów prezentowanych w Malinowej Galerii Sztuki (Kawiarnia Hotelu).
Szczegóły w Recepcji Hotelu.

Wystawa obrazów (Październik-Listopad 2018)
Bożeny Cajdler-Gruszkiewicz i Lidii Domagała

Bożena Cajdler-Gruszkiewicz ur. w Kaliszu. Studiowała na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu im. M. Kopernika w Toruniu. W 1965 r. uzyskała dyplom z malarstwa w pracowni prof. St. Borysowskiego. Uprawia malarstwo sztalugowe, oraz rysunek. Mieszka i tworzy w Zielonej Górze. W 2015 r  otrzymała Nagrodę Kulturalną Prezydenta Miasta Zielonej Góry z okazji Jubileuszu 50–lecia pracy twórczej. W swym bogatym dorobku artystycznym posiada wiele wystaw indywidualnych i zbiorowych. Bierze udział w licznych plenerach i sympozjach ogólnopolskich i międzynarodowych. Jej prace znajdują się w zbiorach Muzeum Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze, WiMBP w Zielonej Górze, Uniwersytetu Zielonogórskiego, BWA w Opolu i Białymstoku, Muzeum w Paradyżu, oraz w kolekcjach prywatnych.

Kontakt z artystką pod nr tel.: 604 160 720Lidia Domagała ukończyła Akademię Sztuk Pięknych we Wrocławiu na Wydziale Ceramiki i Szkła. Dyplom uzyskała w 1985 roku z zakresu ceramiki w pracowni prof. Krystyny Cybińskiej. W zakresie malarstwa studiowała w pracowni prof. Stanisława Rodzińskiego i prof. Andrzeja Klimczaka – Dobrzanieckiego. Uprawia malarstwo sztalugowe i ceramikę artystyczną. Od 1988 r. jest członkiem ZPAP. Mieszka i tworzy w Zielonej Górze.  W swym dorobku twórczym posiada wiele wystaw indywidualnych, bierze udział w licznych wystawach zbiorowych, oraz w plenerach plastycznych ogólnopolskich i międzynarodowych. Jej prace znajdują się w kolekcjach prywatnych i państwowych we Francji, USA, Niemczech, Austrii, Holandii, Czechach, Słowacji, Polsce, oraz w Konsulacie RP na Litwie.

Kontakt z artystką pod nr tel.: 696 402 305
E-mail: lidiadomagala@poczta.onet.pl


Wystawa obrazów (Lipiec-Wrzesień 2018)
Jan Bonawentura Ostrowski

Jan Bonawentura Ostrowski - urodził się w Częstochowie, ale całe życie związany jest z Warszawą. Tutaj ukończył wydział rzeźby na Akademii Sztuk Pięknych. Studiował też malarstwo na Academia di Belle Arte "Brera" Uprawia rysunek prasowy, grafikę warsztatową, rzeźbę oraz malarstwo sztalugowe. Artysta jest autorem wielu wystaw indywidualnych w kraju i za granicą, a jego prace znajdują się w zbiorach muzealnych i prywatnych wielu państwach Europy oraz USA. Bierze czynny udział w różnych wydarzeniach kulturalnych m.in.  jest często zapraszany na plenery i sympozja malarskie.

Kontakt z artystą pod nr tel.: 608526677
E-mail: bonawenturaart@gmail.com

 

Wystawa obrazów (Maj-Czerwiec 2018)
Maria Adamus-Biskupska, Jerzy Boberski

Maria Adamus-Biskupska
Studia na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie w pracowni prof. Włodzimierza Kunza. W 1991 r. dyplom z wyróżnieniem i nagroda za najlepszy dyplom Wydziału Malarstwa krakowskiej ASP. W roku akademickim 1990/91 studia na Wydziale Malarstwa Akademie der Bildenden Kuenste w Norymberdze w pracowni prof. Georga Karla Pfahlera. W 1992 r. stypendium malarskie w Granadzie (Hiszpania) przyznane przez Ligę Miast Europejskich z siedzibą w Dordrechcie. 25 wystaw indywidualnych m.in. w Polsce, Niemczech, Szwajcarii, Hiszpanii. Udział w licznych wystawach zbiorowych we Francji, Szwajcarii, Hiszpanii, Niemczech, Czechach. Zajmuje się malarstwem. Prace w zbiorach państwowych i prywatnych w kraju i za granicą.

Istnieje możliwość zamówienia portretu lub kopii malarstwa dawnych mistrzów.

Kontakt z artystką
E-mail: pastelmar@gmail.com, tel. 604 525 733

  

Jerzy Boberski
Po studiach na Politechnice Warszawskiej przez 10 lat zajmował się ceramiką artystyczną. Kolejnych kilkanaście lat spędził w Australii, gdzie pracował jako projektant grafiki użytkowej oraz ilustrator. Od początku lat 90-tych jego prace można znaleźć w wydawnictwach poświęconych fotografii, ilustracji oraz projektowaniu (The Wizards of Oz). Współpracował z wieloma agencjami reklamowymi oraz dewelowperami.  Prowadził też działalność wydawniczą (Miesięcznik "Aspekt"). Cały czas uprawiał malarstwo olejne. Oprócz malarstwa zajmuje się grafiką komputerową. Autor wystaw indywidualnych (ostatnie: Berlin 2011, Warszawa 2014) i uczestnik wielu wystaw zbiorowych. Jego prace znajdują się w kolekcjach prywatnych na całym świecie. Członek ZPAP.

Kontakt z artystą
E-mail: JB@boberski.art.pl, tel. 603 287 532

  

Wystawa obrazów (Marzec-Kwiecień 2018)
Anna Wojewoda, Tomasz  Starzyński, Sebastian StarzyńskiAnna Wojewoda, Zielona Góra
Ukończyła malarstwo w Instytucie Sztuk Wizualnych, na Wydziale Artystycznym, Uniwersytetu Zielonogórskiego (dyplom w pracowni prof. Stanisława Kortyki), Edukację Artystyczną w zakresie sztuk plastycznych w Instytucie Sztuki i Kultury Plastycznej Wydziału Artystycznego i Filologię Polską w WSP w Zielonej Górze. Otrzymała nagrodę Instruktora Roku Zielonogórskiego Ośrodka Kultury w 1999 r. i Nagrodę Prezydenta Miasta Zielona Góra w dziedzinie upowszechniania plastyki  w roku 2000 i 2015. Członek Okręgu Zielonogórskiego ZPAP.Autorka warsztatów twórczych dla dzieci i dorosłych, juror i organizator konkursów, wystaw i galerii prac dzieci, młodzieży i dorosłych, uczestnik aukcji charytatywnych, warsztatów i plenerów malarskich w Polsce i za granicą, wielu wystaw indywidualnych i zbiorowych. Zajmuje się malarstwem, tworzy pastele i kolaże. Jej prace znajdują się  w zbiorach instytucji i kolekcjach prywatnych w Polsce i za granicą.

     

Tomasz  Starzyński, Brzeg
Ukończył malarstwo w Instytucie Sztuk Pięknych WSP w Częstochowie (obecnie Akademia Jana Długosza) w pracowni  prof. Włodzimierza  Kuleja, grafikę warsztatową na ASP we Wrocławiu (dyplom w pracowni prof. Anny Janusz-Strzyż), malarstwo (w pracowni prof. Leszka Mickosia). Odznaczony srebrnym krzyżem zasługi w 2000 r., laureat I nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w 1999 r. , nagrody Marszałka Województwa Podkarpackiego. Otrzymał nagrodę Burmistrza miasta Brzeg w dziedzinie kultury i edukacji w 2000 r. Członek Okręgu Wrocławskiego ZPAP. Bierze udział w plenerach malarskich, warsztatach plastycznych, aukcjach charytatywnych. W latach 1995 -2000 organizator Salonu Sztuki  – „Zderzenia” w Brzeskiej Galerii Sztuki. Autor 15 wystaw indywidualnych, uczestnik  ok.90 wystaw zbiorowych. Wielokrotnie nagradzany w konkursach  malarskich. Prace w zbiorach instytucji i kolekcjach prywatnych w Polsce i za granicą m.in. w Kanadzie, Norwegii, Niemczech, Szwajcarii i Austrii. Uprawia malarstwo sztalugowe i grafikę.

 

Sebastian Starzyński, Opole
Ukończył wzornictwo przemysłowe na wydziale Architektury Wnętrz i Wzornictwa Przemysłowego Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu, oraz planowanie przestrzenne na wydziale Architektury Politechniki Wrocławskiej, absolwent Liceum Renowacji Zabytków w Brzegu. Bierze udział w plenerach malarskich, warsztatach artystycznych, wystawach indywidualnych i zbiorowych, m.in. BWA Ostrów Wlkp., BWA Nowy Sącz, Muzeum Kresów Lubaczów, Lewin Brzeski, Wrocław, Zielona Góra. Uczestnik aukcji charytatywnych m.in. „Polscy Artyści Plastycy Dzieciom” Fundacji Serce Europejskie Centrum Przyjaźni Dziecięcej, w  ambasadzie RP w Nowym Jorku. Prace w zbiorach instytucji i kolekcjach prywatnych w Polsce i za granicą. Zajmuje się projektowaniem wnętrz, grafiką użytkową, wystawiennictwem, książką artystyczną. Uprawia rysunek i malarstwo.

   

Wystawa obrazów (Styczeń-Luty 2018) Krystyna Prządka


Urodzona w 1959 r. w Wolsztynie. Absolwentka Wyższej Szkoły Sztuki Stosowanej w Poznaniu, gdzie uzyskała dyplom z wyróżnieniem z malarstwa sztalugowego w pracowni profesora Włodziemierza Dudkowiaka oraz malarstwa w architekturze w pracowni profesora Andrzeja Łubowskiego. Jest również magistrem pedagogiki.  Należy do ZPAP w Zielonej Górze. ,,Ambasadorka Miasta Rzepina‘’ za dorobek artystyczny i promocje miasta. W jej dorobku artystycznym widnieje trwała wystawa 14 obrazów olejnych, Drogi Krzyżowej w Kościele Św. Katarzyny w Rzepinie. Autorka kilkudziesięciu wystaw indywidualnych i zbiorowych  w kraju i za granicą min: Francja, Niemcy, Czechy. Uprawia malarstwo sztalugowe i na jedwabiu. Komisarz plenerów ogólnopolskich i między- narodowych.

 


Malinowa Galeria SztukiRezerwacja telefoniczna

+48 41 370 4000Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o leczeniu uzdrowiskowym, atrakcjach regionu i promocyjnych cenach w Malinowym Zdroju zapisz się do naszego newslettera. Klikając "Zapisz się" zgadzasz się z następującą treścią: "Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych drogą elektroniczną na podany przeze mnie adres e-mail, zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. nr 144, poz. 1204, z późn. zm.)"

skocz do góry
Hotel**** Medical Spa Malinowy Zdrój
ul. Leśna 7, 28-131, Solec-Zdrój, woj. Swiętokrzyskie
Tel. 41 370 4000
realizacja
{*
*} {* *}