Nagrody Najlepsze Medyczne SPA
Głosowanie Prestige SPA Awards


Malinowa Galeria Sztuki

01.10.2016

Malinowa Galeria Sztuki rozpoczęła swą działalność w maju 2014 r. w Hotelu Medical SPA**** Malinowy Zdrój w Solcu-Zdroju. Opiekunem artystycznym została P. Krystyna Prządka, artysta plastyk, znana w środowisku artystycznym jako malarka malarstwa sztalugowego i na jedwabiu oraz jako organizator ogólnopolskich plenerów malarskich. To z Jej inicjatywy i aprobaty Zarządu Hotelu  powstała ta ciesząca się coraz większym zainteresowaniem galeria sztuki. Hotel Malinowy Zdrój z wielkim zaangażowaniem promuje kulturę i sztukę czego dowodem są cykliczne wernisaże odbywające się w rytmie dwumiesięcznym i zwyczajowo w pierwszą sobotę danego miesiąca. Prezentowane dzieła sztuki nie tylko  można podziwiać, ale również zakupić. Wszelkich informacji na ten temat udziela Recepcja Hotelu.

W Malinowej Galerii Sztuki mieliśmy zaszczyt gościć następujących artystów:
- Jan Bonawentura Ostrowski,
- Benedykt Kroplewski,
- Anna Panek,
- Krystyna Prządka,
- Helena Zadrejko,
- Renata Wojnarowicz,
- Barbara Pierzgalska,
- Magdalena Łazar-Massier,
- Lidia Domagała,
- Bożena Cajdler-Gruszkiewicz,
- Jan Żyrek,
- Maria Dziopak,
- Maria Adamus-Biskupska,
- Jerzy Boberski,
- Ernest Zawada,
- Adam Kunikowski,
- Emilia Gąsienica-Setlak,
- Anna Wojewoda, Tomasz  Starzyński, Sebastian Starzyński.

Obecnie mamy przyjemność prezentować prace:
Marii Adamus-Biskupskiej & Jerzego Boberskiego

Maria Adamus-Biskupska
Studia na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie w pracowni prof. Włodzimierza Kunza. W 1991 r. dyplom z wyróżnieniem i nagroda za najlepszy dyplom Wydziału Malarstwa krakowskiej ASP. W roku akademickim 1990/91 studia na Wydziale Malarstwa Akademie der Bildenden Kuenste w Norymberdze w pracowni prof. Georga Karla Pfahlera. W 1992 r. stypendium malarskie w Granadzie (Hiszpania) przyznane przez Ligę Miast Europejskich z siedzibą w Dordrechcie. 25 wystaw indywidualnych m.in. w Polsce, Niemczech, Szwajcarii, Hiszpanii. Udział w licznych wystawach zbiorowych we Francji, Szwajcarii, Hiszpanii, Niemczech, Czechach. Zajmuje się malarstwem. Prace w zbiorach państwowych i prywatnych w kraju i za granicą.

Istnieje możliwość zamówienia portretu lub kopii malarstwa dawnych mistrzów.

Kontakt z artystką
E-mail: pastelmar@gmail.com, tel. 604 525 733

  

Jerzy Boberski
Po studiach na Politechnice Warszawskiej przez 10 lat zajmował się ceramiką artystyczną. Kolejnych kilkanaście lat spędził w Australii, gdzie pracował jako projektant grafiki użytkowej oraz ilustrator. Od początku lat 90-tych jego prace można znaleźć w wydawnictwach poświęconych fotografii, ilustracji oraz projektowaniu (The Wizards of Oz). Współpracował z wieloma agencjami reklamowymi oraz dewelowperami.  Prowadził też działalność wydawniczą (Miesięcznik "Aspekt"). Cały czas uprawiał malarstwo olejne. Oprócz malarstwa zajmuje się grafiką komputerową. Autor wystaw indywidualnych (ostatnie: Berlin 2011, Warszawa 2014) i uczestnik wielu wystaw zbiorowych. Jego prace znajdują się w kolekcjach prywatnych na całym świecie. Członek ZPAP.

Kontakt z artystą
E-mail: JB@boberski.art.pl, tel. 603 287 532

  

Miło nam poinformować, iż istnieje możliwość nabycia obrazów prezentowanych w Malinowej Galerii Sztuki (Kawiarnia Hotelu).
Szczegóły w Recepcji Hotelu.

Wystawa obrazów (Marzec-Kwiecień 2018)
Anna Wojewoda, Tomasz  Starzyński, Sebastian StarzyńskiAnna Wojewoda, Zielona Góra
Ukończyła malarstwo w Instytucie Sztuk Wizualnych, na Wydziale Artystycznym, Uniwersytetu Zielonogórskiego (dyplom w pracowni prof. Stanisława Kortyki), Edukację Artystyczną w zakresie sztuk plastycznych w Instytucie Sztuki i Kultury Plastycznej Wydziału Artystycznego i Filologię Polską w WSP w Zielonej Górze. Otrzymała nagrodę Instruktora Roku Zielonogórskiego Ośrodka Kultury w 1999 r. i Nagrodę Prezydenta Miasta Zielona Góra w dziedzinie upowszechniania plastyki  w roku 2000 i 2015. Członek Okręgu Zielonogórskiego ZPAP.Autorka warsztatów twórczych dla dzieci i dorosłych, juror i organizator konkursów, wystaw i galerii prac dzieci, młodzieży i dorosłych, uczestnik aukcji charytatywnych, warsztatów i plenerów malarskich w Polsce i za granicą, wielu wystaw indywidualnych i zbiorowych. Zajmuje się malarstwem, tworzy pastele i kolaże. Jej prace znajdują się  w zbiorach instytucji i kolekcjach prywatnych w Polsce i za granicą.

     

Tomasz  Starzyński, Brzeg
Ukończył malarstwo w Instytucie Sztuk Pięknych WSP w Częstochowie (obecnie Akademia Jana Długosza) w pracowni  prof. Włodzimierza  Kuleja, grafikę warsztatową na ASP we Wrocławiu (dyplom w pracowni prof. Anny Janusz-Strzyż), malarstwo (w pracowni prof. Leszka Mickosia). Odznaczony srebrnym krzyżem zasługi w 2000 r., laureat I nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w 1999 r. , nagrody Marszałka Województwa Podkarpackiego. Otrzymał nagrodę Burmistrza miasta Brzeg w dziedzinie kultury i edukacji w 2000 r. Członek Okręgu Wrocławskiego ZPAP. Bierze udział w plenerach malarskich, warsztatach plastycznych, aukcjach charytatywnych. W latach 1995 -2000 organizator Salonu Sztuki  – „Zderzenia” w Brzeskiej Galerii Sztuki. Autor 15 wystaw indywidualnych, uczestnik  ok.90 wystaw zbiorowych. Wielokrotnie nagradzany w konkursach  malarskich. Prace w zbiorach instytucji i kolekcjach prywatnych w Polsce i za granicą m.in. w Kanadzie, Norwegii, Niemczech, Szwajcarii i Austrii. Uprawia malarstwo sztalugowe i grafikę.

 

Sebastian Starzyński, Opole
Ukończył wzornictwo przemysłowe na wydziale Architektury Wnętrz i Wzornictwa Przemysłowego Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu, oraz planowanie przestrzenne na wydziale Architektury Politechniki Wrocławskiej, absolwent Liceum Renowacji Zabytków w Brzegu. Bierze udział w plenerach malarskich, warsztatach artystycznych, wystawach indywidualnych i zbiorowych, m.in. BWA Ostrów Wlkp., BWA Nowy Sącz, Muzeum Kresów Lubaczów, Lewin Brzeski, Wrocław, Zielona Góra. Uczestnik aukcji charytatywnych m.in. „Polscy Artyści Plastycy Dzieciom” Fundacji Serce Europejskie Centrum Przyjaźni Dziecięcej, w  ambasadzie RP w Nowym Jorku. Prace w zbiorach instytucji i kolekcjach prywatnych w Polsce i za granicą. Zajmuje się projektowaniem wnętrz, grafiką użytkową, wystawiennictwem, książką artystyczną. Uprawia rysunek i malarstwo.

   

Wystawa obrazów (Styczeń-Luty 2018) Krystyna Prządka


Urodzona w 1959 r. w Wolsztynie. Absolwentka Wyższej Szkoły Sztuki Stosowanej w Poznaniu, gdzie uzyskała dyplom z wyróżnieniem z malarstwa sztalugowego w pracowni profesora Włodziemierza Dudkowiaka oraz malarstwa w architekturze w pracowni profesora Andrzeja Łubowskiego. Jest również magistrem pedagogiki.  Należy do ZPAP w Zielonej Górze. ,,Ambasadorka Miasta Rzepina‘’ za dorobek artystyczny i promocje miasta. W jej dorobku artystycznym widnieje trwała wystawa 14 obrazów olejnych, Drogi Krzyżowej w Kościele Św. Katarzyny w Rzepinie. Autorka kilkudziesięciu wystaw indywidualnych i zbiorowych  w kraju i za granicą min: Francja, Niemcy, Czechy. Uprawia malarstwo sztalugowe i na jedwabiu. Komisarz plenerów ogólnopolskich i między- narodowych.