Nagrody Najlepsze Medyczne SPA
Głosowanie Prestige SPA Awards


Atopowe zapalenie skóry - co to jest, objawy, leczenie

07.12.2019

1. Czym jest atopowe zapalenie skóry?
Atopowe zapalenie skóry to choroba charakteryzująca się przewlekłym, nawrotowym i zapalnym stanem skóry. AZS jest uważany za chorobę cywilizacyjną, szacuje się, że obecnie cierpi na nią około 1/3 populacji. 

Kliknij tutaj, by dowiedzieć się więcej czym jest AZS

2. Objawy atopowego zapalenia skóry
Dotychczas nie określono, jak uniknąć zachorowania na atopowe zapalenie skóry, natomiast pierwsze objawy choroby zazwyczaj pojawiają się już w dzieciństwie. Pocieszający jest jednak fakt, że z wiekiem staje się ona mniej dokuczliwa.
Skóra atopowa jest cienka, podatna na podrażnienia, mogą pojawiać się na niej rany, pęcherzyki czy grudki, a współtowarzyszącym im świąd powoduje, że pacjent rozdrapuje powstałe zmiany skórne – szczególnie w nocy, gdy nie jest w stanie się kontrolować. Drapanie wywołuje kolejne podrażnienia, co dodatkowo pogłębia pogarszanie się stanu skóry. Objawy AZS mogą być na niezwykle dokuczliwe, co z kolei wywołuje u pacjenta stres. 
Chcesz dowiedzieć się o wszystkich objawach AZS? 

Kliknij tutaj, by dowiedzieć się więcej o objawach AZS.


3. Leczenie atopowego zapalenia skóry
Leczenie i pielęgnacja atopowego zapalenia skóry jest niezwykle wymagające i złożone. Zdyscyplinowanie chorego jest kluczowe, ponieważ znaczna liczba pacjentów nie stosuje się do zaleceń lekarskich. 
Przede wszystkim należy ograniczyć kontakt z alergenami powodującymi występowanie zmian skórnych, nie jest to jednak łatwe, ze względu na powszechność ich występowania. Do dyspozycji pacjentów pozostaje leczenie farmakologicznie oraz niefarmakologicznie. 
Chcesz dowiedzieć się o sposobach leczenia AZS? 

Kliknij tutaj, by dowiedzieć się więcej o sposobach leczenia AZS

4. Postępowanie diagnostyczno-lecznicze w przypadku AZS
Sposoby leczenia atopowego zapalenia skóry dobierane są indywidualnie do każdego pacjenta, na podstawie przeprowadzonego wywiadu lekarskiego i postawionej diagnozy. Wśród metod leczenia wyróżnia się także bezpośrednie i pośrednie sposoby postępowania w przypadku rozpoznania schorzenia:
kpiele siarczkowe 
fasony siarczkowe
viofor (magnetostymulacja)
laseroterapia
magnetronik
kriosauna
biosiarczkowa maska na ciało

Hotel**** Malinowy Zdrój Medical SPA oferuje bogatą bazę zabiegową w ramach programów leczniczych:
Pakiet uzdrowiskowy – już od 434zł/doba! (7 do 13 noclegów)
Łączy zarówno pobyt typowo uzdrowiskowy z możliwością wypoczynku i regeneracji. Konsultacja lekarska w pierwszych dniach pobytu gwarantuje zaplanowanie odpowiednich zabiegów dla każdego Gościa indywidualnie. Ponadto w ramach pakietu: 3 posiłki dziennie, 4 zabiegi lecznicze/osoba/doba oraz nielimitowany dostęp do basenu z hydromasażami oraz kompleksu Saun w godzinach otwarcia. (Szczegóły)

Pakiet kuracyjny – już od 339zł/doba! (min. 14 noclegów)
Charakteryzuje się aż 56 zbiegami i zajęciami leczniczymi – daje możliwość połączenia zabiegów zaordynowanych przez lekarza z własnymi upodobaniami i preferencjami. Ponadto w ramach pakietu: 3 posiłki dziennie, 4 zabiegi lecznicze/osoba/doba oraz nielimitowany dostęp do basenu z hydromasażami oraz kompleksu Saun w godzinach otwarcia.(Szczegóły)AktualnościRezerwacja telefoniczna

+48 41 370 4000Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o leczeniu uzdrowiskowym, atrakcjach regionu i promocyjnych cenach w Malinowym Zdroju zapisz się do naszego newslettera. Klikając "Zapisz się" zgadzasz się z następującą treścią: "Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych drogą elektroniczną na podany przeze mnie adres e-mail, zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. nr 144, poz. 1204, z późn. zm.)"

skocz do góry
Hotel**** Medical Spa Malinowy Zdrój
ul. Leśna 7, 28-131, Solec-Zdrój, woj. Swiętokrzyskie
Tel. 41 370 4000
realizacja