Nagrody Najlepsze Medyczne SPA
Głosowanie Prestige SPA Awards


Najsilniejsza woda siarczkowa - woda życia

01.03.2022

1.       Lecznicza woda siarczkowa ze źródła "Malina".

Dolegliwości kręgosłupowe (zwyrodniania, dyskopatia, rwa kulszowa), reumatyczne (RZS, ZZSK), a może skórne (AZS, łuszczyca), dna moczanowa – mnogość składników leczniczych w kąpielach siarkowych wspiera leczenie wielu chorób. Lecznicze kąpiele są skutecznym wsparciem dla terapii farmakologicznej.                                         

Kąpiele siarkowe, to jeden z najczęściej stosowanych zabiegów balneologicznych. Ich skuteczność bazuje na dobroczynnych dla zdrowia działaniem siarczków wraz z uwalniającym się siarkowodorem. Jednakże siła oddziaływania zależna jest od stężenia czynnych związków siarki w wodzie. W Hotelu Malinowy Zdrój oferowane są kąpiele w najsilniejszej na świecie wodzie siarkowej ze źródła „Malina:. Czytaj więcej. Klik.

2.       Jak działa kąpiel siarczkowa?

Siła oddziaływania zabiegów zależna jest od stężenia związków czynnych w wodzie kąpielowej i wielkości powierzchni wchłaniania, czyli powierzchni ciała. Uznaje się że wchłonięciu ulega 10% siarki zawartej w wodzie siarczkowo-siarkowodorowej słonej. Im wyższe stężenie roztworu tym większa jego wchłanialność. Wykorzystanie w leczeniu źródeł wód leczniczych zawierających wysokie stężenia czynnych związków siarki może zapewnić lepsze efekty leczenia uzdrowiskowego.         

Właściwości wody siarczkowej. Zasadowy odczyn siarkowodoru przyczynia się m.in. do:

· przyspieszenia procesów metabolicznych – oczyszczając organizm z toksyn,
· działa przeciwzapalnie – zapobiega niszczeniu tkanek i wspiera regenerację, dzięki czemu skutecznie sprawdza się w walce z chorobami skórnymi,
· prawy odporności a także wykazuje działanie antyhistaminowe, bakteriobójcze i przeciwpasożytnicze,
· regeneracji chrząstek stawowych,
·  odbudowy połączeń kolagenowych skóry i chrząstek stawowych,
· ponadto siarkowodór zawarty wodzie siarczkowej wykazuje silnie działanie przeciwwirusowe!

Woda siarczkowa ma działanie wielokierunkowe. Działa miejscowo i ogólnie. Czytaj więcej. Klik.

3.       Kąpiel siarczkowa – przebieg zabiegu.

    Jak przygotować się do kąpieli? O czym należy pamiętać? Jakie są przeciwskazania? Jak długo utrzymuje się efekt leczniczy i jak często należy powtarzać kurację  Czytaj więcej. Klik.

Przeczytaj artykuł o przeciwwirusowym działaniu siarki dr Marka Grabskiego pt.: "Przeciwwirusowe działanie siarkowodoru" Czytaj więcej. Klik.

4.  Postępowanie diagnostyczno-lecznicze w przypadku wymienionych wyżej chorób kręgosłupowych, reumatycznych, skórnych (i innych).

Sposoby leczenia dobierane są indywidualnie do każdego pacjenta, na podstawie przeprowadzonego wywiadu lekarskiego i postawionej diagnozy. Wśród metod leczenia wyróżnia się także bezpośrednie i pośrednie sposoby postępowania w przypadku rozpoznania schorzenia poprzez zabiegi: balneologiczne, fizykoterapeutyczne,  kinezyterapeutyczne, masaże,  hydroterapeutyczne, termoterapeutyczne.

Hotel**** Malinowy Zdrój Medical SPA oferuje bogatą bazę zabiegową w ramach programów leczniczych:

• Pakiet uzdrowiskowy – (7 do 13 noclegów)

Łączy zarówno pobyt typowo uzdrowiskowy z możliwością wypoczynku i regeneracji. Konsultacja lekarska w pierwszych dniach pobytu gwarantuje zaplanowanie odpowiednich zabiegów dla każdego Gościa indywidualnie. Ponadto w ramach pakietu: 3 posiłki dziennie, 4 zabiegi lecznicze/osoba/doba oraz nielimitowany dostęp do basenu z hydromasażami oraz kompleksu Saun w godzinach otwarcia. >>>klik<<<

• Pakiet kuracyjny – (min. 14 noclegów)

Charakteryzuje się aż 56 zbiegami i zajęciami leczniczymi – daje możliwość połączenia zabiegów zaordynowanych przez lekarza z własnymi upodobaniami i preferencjami. Ponadto w ramach pakietu: 3 posiłki dziennie, 4 zabiegi lecznicze/osoba/doba oraz nielimitowany dostęp do basenu z hydromasażami oraz kompleksu Saun w godzinach otwarcia.  >>>klik<<<
AktualnościRezerwacja telefoniczna

+48 41 370 4000Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o leczeniu uzdrowiskowym, atrakcjach regionu i promocyjnych cenach w Malinowym Zdroju zapisz się do naszego newslettera. Klikając "Zapisz się" zgadzasz się z następującą treścią: "Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych drogą elektroniczną na podany przeze mnie adres e-mail, zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. nr 144, poz. 1204, z późn. zm.)"

skocz do góry
Hotel**** Medical Spa Malinowy Zdrój
ul. Leśna 7, 28-131, Solec-Zdrój, woj. Swiętokrzyskie
Tel. 41 370 4000
realizacja