Nagrody Najlepsze Medyczne SPA
Głosowanie Prestige SPA Awards


Lecznicza woda siarczkowa - charakterystyka

02.11.2021

Lecznicza woda siarczkowa ze źródła "Malina"

Najsilniejsza na świecie solanka siarczkowa, którą wykorzystujemy do leczenia w Centrum Rehabilitacji pochodzi z odwiertu „Malina” w Solcu Zdroju.  Według klasyfikacji jest to silnie zmineralizowana woda chlorkowo-sodowa(solanka) siarczkowa, bromkowa, jodkowa, borowa o najwyższej na świecie zawartości aktywnych związków siarki. 
  Siła oddziaływania zabiegów balneologicznych zależy od stężenia czynnych związków siarki w wodzie. Stosowanie w leczeniu  źródeł wód leczniczych zawierających wysokie stężenia (powyżej 100 mg/1l) związków siarki zapewnia najlepsze efekty terapeutyczne w kuracji uzdrowiskowej. 
Jak każde leczenie bodźcowe wymaga ono zastosowania serii zabiegów, a efekty lecznicze utrzymują się około roku od zakończenia leczenia. 
 

Najsilniejsza na świecie woda siarczkowa wykorzystywana jest do leczenia m.in. następujących chorób:
zwyrodnień stawów i kręgosłupa,
dyskopatii,
rwa kulszowa,
stanów pourazowych i przeciążeniowych narządu ruchu,
osteoporoza, 
reumatoidalnych zapaleń stawów,
przewlekłych chorób skóry: łuszczycy, zapaleń łojotokowych, zapaleń atopowych,
zaburzeń tętniczego krążenia obwodowego,
miażdżycy,
cukrzycy,
dna moczanowa,
chorób pochodzenia neurologicznego: neuralgie, neuropatie,  zespoły   korzeniowe, niedowłady,
choroby układu oddechowego: przewlekłe zapalenia gardła, krtani, oskrzeli, płuc.

Do zabiegów stosuje się wodę siarczkową o stężeniu ok. 150 mg związków siarki w litrze. Dzięki nowoczesnej, wydajnej wentylacji mechanicznej stężenie siarczków wodoru w pomieszczeniu zabiegowym nie przekracza 4-6 mg H2S w 1 m3  powietrza, jest ono też przez cały czas monitorowane dzięki odpowiednim czujnikom. W tracie zabiegu zachowane jest więc zarówno pełne bezpieczeństwo jak i komfort gości.

Wróć do artykułu głównego >>klik<<AktualnościRezerwacja telefoniczna

+48 41 370 4000Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o leczeniu uzdrowiskowym, atrakcjach regionu i promocyjnych cenach w Malinowym Zdroju zapisz się do naszego newslettera. Klikając "Zapisz się" zgadzasz się z następującą treścią: "Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych drogą elektroniczną na podany przeze mnie adres e-mail, zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. nr 144, poz. 1204, z późn. zm.)"

skocz do góry
Hotel**** Medical Spa Malinowy Zdrój
ul. Leśna 7, 28-131, Solec-Zdrój, woj. Swiętokrzyskie
Tel. 41 370 4000
realizacja