- Hotel
- Rehabilitacja
- Co i jak leczymy
- Spa&Wellness
- Gastronomia
- Rekreacja
- Cennik
- Galeria
- Kontakt
Przygotowanie i przebieg kąpieli siarkowej:
1. Przed przystąpieniem do kąpieli siarczkowo-siarkowodorowej nie należy nanosić żadnych balsamów ani kremów na skórę. Organizm powinien być wypoczęty, skóra przygotowana na bezpośredni kontakt z wodą.
2. Temperatura wody kąpieli siarczkowo-siarkowodorowych oscyluje w granicy 36 stopni Celsjusza. Czas trwania pojedynczego zabiegu wynosi 15 min. Bezpośrednio po kąpieli leczniczej nie wolno spłukiwać się wodą, należy odczekać 2 godziny. Skóra po kąpieli może charakteryzować się zaczerwienieniem na skutek poprawy mikrokrążenia, ukrwienia, metabolizmu a także zainicjowania innych dobroczynnych procesów w organizmie z udziałem związków siarki.
3. Jak w każdym leczeniu bodźcowym należy pamiętać o konsultacji specjalistycznej, gdyż ilość, częstotliwość oraz zakres zabiegu powinien być dobierany indywidualnie!
4. Oczekując długotrwałych rezultatów zaleca się aby skorzystać z min. 8 kąpieli siarczkowych. Efekt zastosowanej kuracji siarkowej utrzymuje się nawet przez rok. Dlatego zaleca się coroczne potarzania zabiegów.
5. Przeciwwskazania do kąpieli siarczkowych: znacząca niewydolność krążenia, wyraźne zaburzenia rytmu serca, stany po zawale mięśnia sercowego, niestabilna choroba wieńcowa, nieustabilizowane nadciśnienie tętnicze, stany po przebytej chorobie nowotworowej, przewlekłe stany zapalne wątroby i trzustki, nawracające zapalenie żył, ciąża i okres karmienia.
Wróć do artykułu głównego >>klik<<
+48 41 370 4000