Nagrody Najlepsze Medyczne SPA
Głosowanie Prestige SPA Awards


Kąpieli siarkowej - co warto wiedzieć

02.11.2021

Przygotowanie i przebieg kąpieli siarkowej:

1. Przed przystąpieniem do kąpieli siarczkowo-siarkowodorowej nie należy nanosić żadnych balsamów ani kremów na skórę. Organizm powinien być wypoczęty, skóra przygotowana na bezpośredni kontakt z wodą.

2. Temperatura wody kąpieli siarczkowo-siarkowodorowych oscyluje w granicy 36 stopni Celsjusza. Czas trwania pojedynczego zabiegu wynosi 15 min. Bezpośrednio po kąpieli leczniczej nie wolno spłukiwać się wodą, należy odczekać 2 godziny. Skóra po kąpieli może charakteryzować się zaczerwienieniem na skutek poprawy mikrokrążenia, ukrwienia, metabolizmu a także zainicjowania innych dobroczynnych procesów w organizmie z udziałem związków siarki.

3. Jak w każdym leczeniu bodźcowym należy pamiętać o konsultacji specjalistycznej, gdyż ilość, częstotliwość oraz zakres zabiegu powinien być dobierany indywidualnie!

4. Oczekując długotrwałych rezultatów zaleca się aby skorzystać z min. 8 kąpieli siarczkowych.  Efekt zastosowanej kuracji siarkowej utrzymuje się nawet przez rok. Dlatego zaleca się coroczne potarzania zabiegów.

5. Przeciwwskazania do kąpieli siarczkowych: znacząca niewydolność krążenia, wyraźne zaburzenia rytmu serca, stany po zawale mięśnia sercowego, niestabilna choroba wieńcowa, nieustabilizowane nadciśnienie tętnicze, stany po przebytej chorobie nowotworowej, przewlekłe stany zapalne wątroby i trzustki, nawracające zapalenie żył, ciąża i okres karmienia.

Wróć do artykułu głównego >>klik<<AktualnościRezerwacja telefoniczna

+48 41 370 4000Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o leczeniu uzdrowiskowym, atrakcjach regionu i promocyjnych cenach w Malinowym Zdroju zapisz się do naszego newslettera. Klikając "Zapisz się" zgadzasz się z następującą treścią: "Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych drogą elektroniczną na podany przeze mnie adres e-mail, zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. nr 144, poz. 1204, z późn. zm.)"

skocz do góry
Hotel**** Medical Spa Malinowy Zdrój
ul. Leśna 7, 28-131, Solec-Zdrój, woj. Swiętokrzyskie
Tel. 41 370 4000
realizacja