Nagrody Najlepsze Medyczne SPA
Głosowanie Prestige SPA Awards


Lecznicza solanka z Zabłocia

10.06.2021

- KĄPIEL SOLANKOWA -
SOLANKA LECZNICZA Z ZABŁOCIA Z NAJSILNIEJSZĄ NA ŚWIECIE ZAWARTOŚCIĄ JODU DLA ZDROWIA I URODY

    Solanka z Zabłocia wydobywana jest od blisko 130 lat z głęboko położonych złóż wód leczniczych jodowo-bromowych. Jest to naturalny surowiec o potwierdzonych właściwościach leczniczych przeznaczony do pielęgnacji zdrowia i urody. Według kryteriów balneologicznych solankę z Zabłocia klasyfikuje się jako wodę 4,4% chlorkowo-sodową, jodkową (solankę). Zawiera cenny, naturalny jod, którego niedobór w organizmie powoduje wiele dolegliwości. Bogata jest w jony: wapnia, magnezu, bromu, potasu, strontu i wielu innych biopierwiastków.


   Z badań wynika, iż wannowa kąpiel solankowa daje lepsze efekty wchłaniania jodu niż kąpiel morska. W zimnej kąpieli woda w znikomym stopniu przenika przez skórę do wnętrza ciała. Z kolei ciepła kąpiel solankowa, przyczynia się do rozszerzania porów skóry,  co ułatwia proces wymiany jonowej między ciałem, a roztworem kąpielowym. W efekcie czego organizm oczyszcza się z toksyn i produktów przemiany materii m.in. mocznika, kwasu moczowego, mlekowego, kreatyniny, a wchłaniane są rozpuszczone z soli jony: jodu, bromu, wapnia, magnezu, krzemu, selenu, itp.
   Istotą działania leczniczego kąpieli solankowych są właściwości chlorku sodu (i innych rozpuszczonych w wodzie substancji mineralnych), który w czasie kąpieli przenika do skóry, odkładając się w postaci tzw. płaszcza solnego w warstwie rogowej naskórka. Dlatego też w mniejszym stopniu przenika on do krwi obwodowej. Chlorek sodu oraz inne jony (występujące wyłącznie w przypadku wykorzystania wody pochodzącej z naturalnych źródeł) oddziałują na organizm tylko poprzez receptory znajdujące się w skórze. Osadzając się na niej, po dłuższym czasie stosowania kąpieli przenikają przez warstwy rogowe naskórka do głębokości kilku milimetrów. Jony chlorkowe i sodowe wpływają na pracę układu nerwowego, poprzez działanie na zakończenia nerwowe znajdujące się w skórze. Przyczyniają się do osłabienia dolegliwości bólowych, a także obniżenia ogólnej pobudliwości. Obserwuje się także wpływ na regulacje czynności wszystkich narządów wewnętrznych.
   Ze względu na właściwości roztworów soli po kąpieli następuje podwyższenie temperatury skóry o 0,2-0,7 °C. Utrzymuje się ona do 3 godzin po zabiegu. Dzieje się tak za sprawą pobudzenia termoreceptorów znajdujących się w powierzchniowych warstwach skóry oraz spowolnionemu uwalnianiu ciepła przez organizm. Dzięki utrzymaniu podwyższonej temperatury ciała obserwuje się przyspieszenie krążenia (długotrwałe przekrwienie skóry), a przez to lepsze dotlenienie tkanek oraz przyspieszenie przemiany materii. Występuje zwiększenie pracy gruczołów potowych, a przez to wzmożone wydalanie potu. Kąpiele solankowe powodują pobudzenie podziałów komórek naskórka i w konsekwencji jego pogrubienie.

SOLANKA Z ZABŁOCIA WSPOMAGA LECZENIE:
• chorób dróg oddechowych: astmy oskrzelowej, przewlekłego, chronicznego zapalenia oskrzeli i płuc, pylicy płuc, uporczywego kaszlu i alergii,
• chorób laryngologicznych: alergicznego schorzenia nosa i zatok, chronicznego zapalenia zatok i gardła,
• schorzeń ginekologicznych (uciążliwe objawy klimakterium),
• chorób zębów i dziąseł, grzybicy jamy ustnej i dolegliwości przyzębia,
• niedoczynności tarczycy,
• schorzeń dermatologicznych: egzemy, łuszczycy, alergii, zapalenia skóry, trądziku,
• nerwic, stanów przemęczenia spadku odporności na stres.
PONADTO, KURACJA SOLANKĄ:
• poprawia ukrwienie skóry,
• reguluje ciśnienie tętnicze krwi,
• przyspiesza metabolizm i spalanie tkanki tłuszczowej, redukuje cellulit i rozstępy,
• ma właściwości oczyszczające, pomaga usunąć toksyny ze skóry,
• zapobiega częstym chorobom dróg oddechowych (skuteczność inhalacji solankowych została wielokrotnie potwierdzona), grypie, katarowi siennemu,
• odbudowuje własne mechanizmy obronne organizmu, wpływa na kondycję fizyczną, a także psychiczną.

Zapraszamy do kontaktu z Centrum Rehabilitacji pod nr tel. 41 370 40 26


AktualnościRezerwacja telefoniczna

+48 41 370 4000Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o leczeniu uzdrowiskowym, atrakcjach regionu i promocyjnych cenach w Malinowym Zdroju zapisz się do naszego newslettera. Klikając "Zapisz się" zgadzasz się z następującą treścią: "Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych drogą elektroniczną na podany przeze mnie adres e-mail, zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. nr 144, poz. 1204, z późn. zm.)"

skocz do góry
Hotel**** Medical Spa Malinowy Zdrój
ul. Leśna 7, 28-131, Solec-Zdrój, woj. Swiętokrzyskie
Tel. 41 370 4000
realizacja