Nagrody Najlepsze Medyczne SPA
Głosowanie Prestige SPA Awards


Tydzień z Medycyną Chińską - niepowtarzalna okazja!

07.07.2022


TYDZIEŃ Z TRADYCYJNĄ MEDYCYNĄ CHIŃSKĄ 20-30 LIPCA
- współczesna medycyna leczy objawy choroby,
medycyna chińska skupia się na utrzymaniu zdrowia -

Spotkanie będzie wyjątkową okazją do skorzystania, m.in. z zabiegów: akupunktura pięcioelementowa i kosmetyczna, moksa, konchowanie pępka, świecowanie uszu z masażem twarzy i powięzi, QIGONG oczu – chińska gimnastyka oczu poprawiająca wzrok, starochiński masaż brzucha

Szczegóły i rezerwacja (ilość miejsc ograniczona):
Centrum Rehabilitacji Malinowy Zdrój: tel. 41 370 40 26


Szczegółowy opis zabiegów: 


AKUPUNKTURA PIĘCIOELEMENTOWA
Czas trwania zabiegu 120 min. Cena 320 zł

Akupunktura jest jednym z najstarszych systemów medycznych. Pojawiła się jako kompletny system wiedzy o funkcjonowaniu człowieka i organizmu ludzkiego. Jej ślady kopalne sięgają 5000 lat. 
AKUPUNKTURA TRADYCYJNA opiera się na koncepcji Jing Luo /meridianów, kanałów energetycznych/ i przewodzenia energii wewnętrznej Chi / Qi /. Jest filarem chińskiej kultury długowieczności, a jej zasady dotyczące meridianów rozświetlają stulecia drogi chińskich lekarzy. Jako system akupunktura starsza jest od medycyny europejskiej, ma więc przewagę istnienia i funkcjonowania przez kilka tysiącleci, jest metodą sprawdzoną i wypraktykowaną, a także – co nie jest bez znaczenia- metodą bezpieczną. Jeżeli chodzi o skutki uboczne terapii akupunkturowej, to takie zjawisko nie występuje, gdyż bezpieczniejsza jest nawet od ziołolecznictwa. W swoich procedurach diagnostycznych bierze pod uwagę nie tylko objawowy stan fizyczny, lecz również duchowy i fizyczny. Na tej podstawie określa przyczyny zaburzenia stanu zdrowia. Wymaga też pewnej dyscypliny ze strony pacjenta, jego zaangażowania i pewnych zmian w świadomości chorowania. Akupunktura jest spotkaniem z Ciałem Umysłem i Duchem /C.U.D./ człowieka. Dzięki swej wyjątkowości i wnikliwości rozpoznaje w ludzkim organizmie bloki energetyczne, których usunięcie powoduje ustąpienie dolegliwości. Zamierzone efekty terapeutyczne osiąga się poprzez dobór odpowiednich punktów, różne techniki nakłuwania, czas nakłucia. Skóra w punkcie akupunkturowym jest miejscem o mniejszym oporze elektrycznym posiadającym określoną charakterystykę histomorfologiczną i bioenergetyczną.

DZIAŁANIE:
- przeciwbólowe /nakłucie uwalnia endogenne morfiny, które jak wskazują badania są kilkanaście razy silniejsze niż morfiny podawane zewnętrznie/
- energetyczne
- powoduje lepsze ukrwienie i szybsze usuwanie metabolitów
- dożywia narządy na poziomie komórkowym

WSKAZANIA DO LECZENIA AKUPUNKTURĄ WG WHO:

Drogi oddechowe
- zapalenie zatok bocznych nosa
- zapalenie nosa
- zapalenie migdałków podniebiennych
- przeziębienie
- zapalenie oskrzeli
- dychawica oskrzelowa

Choroby oczu
- zapalenie spojówek
- zaćma bez powikłań
- jaskra
- zanik nerwu wzrokowego

Choroby jamy ustnej

- zapalenie dziąseł 
- paradontoza
- ostre i przewlekłe zapalenie gardła
- bóle poekstrakcyjne zębów

Choroby neurologiczne i ortopedyczne

- bóle głowy, migrena
- neuralgia nerwu trójdzielnego
- porażenie obwodowe nerwu twarzowego /do trzech miesięcy od początku trwania choroby/
- niedowłady po udarach mózgu
- neuropatie obwodowe
- neurologiczne zaburzenia czynności pęcherza moczowego
- moczenie nocne
- neuralgia międzyżebrowa
- kręcz karku
- łokieć tenisisty
- zespół bolesnego barku
- rwa kulszowa
- reumatoidalne zapalenie stawów
- kurcz pisarski

Choroby układu krążenia

- choroba wieńcowa
- choroba nadciśnieniowa

Choroby żołądka i jelit
- skurcze przełyku i wpustu
- ostre i przewlekłe zapalenie błony śluzowej żołądka
- choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy
- biegunka bakteryjna
- zaparcia
- niedrożność porażenna jelit
- stan po wirusowym zapaleniu wątroby

Położnictwo i ginekologia

- nieregularne krwawienia miesięczne
- bolesne miesiączki
- napięcie przedmiesiączkowe
- endometrioza
- objawy zespołu klimakterycznego, osteoporoza
- przewlekłe stany zapalne narządu rodnego
- przedłużający się poród
- wymioty ciężarnych
- brak pokarmu po porodzie
- obniżenie narządu rodnego

Urologia

- przerost gruczołu krokowego / początkowa faza/
- nieotrzymanie moczu /początkowa faza/
- przewlekłe stany zapalne pęcherza i nerek
- kamica nerkowa

Zaburzenia czynnościowe
- choroba nadciśnieniowa
- nerwice wegetatywne
- nerwice histeryczne
- napadowe bóle głowy pochodzenia naczyniowego

Medycyna sportowa
- urazy sportowe / naderwanie mięśni i ścięgien, nadwichnięcia stawów/
- trema przedstartowa


AKUPUNKTURA KOSMETYCZNA 
Czas trwania zabiegu 60 min. Cena 370 zł 

Metoda ta istnieje w Chinach od tysięcy lat i uważana jest za jeden z sekretów najpotężniejszych kobiet w Starożytnym Państwie Środka. Istnieją również dokumenty na temat cesarskich kobiet stosujących w celach kosmetycznych terapię akupunkturą i specjalnymi formułami ziołowymi. 
Holistyczne podejście Tradycyjnej Medycyny Chińskiej do zdrowia człowieka pozwala na poprawienie kondycji całego ciała, przy okazji oddziaływując upiększająco i odmładzająco. Akupunktura kosmetyczna jest bowiem systemem techniki starożytnego uzdrawiania zmniejszającym efekty starzenia. Jest metodą naturalną, nie wpływającą na mimikę twarzy i nie powodującą zniekształceń rysów, mogącą zmniejszyć objawy upływającego czasu nawet o kilkanaście lat.
Każda osoba poddająca się zabiegom akupunktury kosmetycznej jest traktowana indywidualnie w zależności od problemów zdrowotnych oraz celów estetycznych. Terapia jest kompleksowa – leczeniu poddawany jest nie tyle problem miejscowy, ale cały pacjent. Zabiegi akupunktury w kosmetologii polegają również na leczeniu narządów wewnętrznych odpowiadających za prawidłową kondycję skóry, pojawianiu się opuchlizny pod oczami i ogólnie za nasz wygląd. Większość defektów skórnych i problemów z nieatrakcyjnym wyglądem spowodowanych jest bowiem zaburzeniami w pracy narządów wewnętrznych lub efektem przewlekłego stresu i napięć nerwowych. W zależności od potrzeb igły umiejscawiane są w konkretnych obszarach twarzy, szyi, głowy, klatki piersiowej czy brzucha.  Igły akupunkturowe stymulują komórki skóry poprzez poprawę krążenia krwi, co z kolei zwiększa produkcję kolagenu i elastyny / kolagen jest ważnym składnikiem tkanki łącznej odpowiadającym za jędrność i sprężystość skóry/. Poprawa lokalnego dopływu krwi i składników odżywczych oraz krążenie limfy wzmacnia i napina tkanki twarzy.
Akupunktura wzmacnia także osłabione włókna mięśniowe twarzy przez stymulowanie receptorów nerwowych, czego efektem jest poprawa napięcia mięśniowego oraz zrelaksowany i młody wygląd twarzy, a skóra staje się cieplejsza, promienna, napięta i ma zdecydowanie zdrowy wygląd. Efekty można zauważyć już podczas pierwszej kuracji, ale najlepszy efekt osiąga się w czasie około 30 dni od zakończenia kuracji. AKUPUNKTURA KOSMETYCZNA jest znakomitą alternatywną metodą odmładzania opóźniającą procesy starzenia i odsuwającą konieczność stosowania bardziej inwazyjnych zabiegów /chirurgia plastyczna czy botoks/. 

JAKO METODA NATURALNA
- przywraca prawidłowy przepływ energii
- usprawnia procesy samoleczenia organizmu
- jest metodą całkowicie bezpieczną w przeciwieństwie do pooperacyjnych powikłań
- niweluje pierwsze oznaki starzenia /kurze łapki wokół oczu, zmarszczki wokół ust i skroni
- poprawia owal twarzy  przez redukcję nadmiaru skóry w rejonie żuchwy
- odmładza
- poprawia elastyczność skóry
- rozjaśnia koloryt skóry, rozświetla ją
- poprawia ukrwienie i mikrokrążenie
- wygładza i minimalizuje zmarszczki
- stymuluje produkcję własnego kolagenu
- zapobiega opadaniu skóry i powiek
- ściąga pory
- rozjaśnia oczy
- podnosi zwisające policzki
- pomaga usunąć plamy starcze
- spowalnia proces starzenia się organów wewnętrznych
- zmniejsza blizny
- ujędrnia i podnosi biust, brzuch oraz pośladki
- wywiera pozytywny wpływ na samopoczucie fizyczne i psychiczne

Ilość zabiegów zależy od stanu skóry i zaawansowania procesu starzenia. Na ogół wykonuje się od 10 do 20 zabiegów / kilka razy w tygodniu/, ale całą ich serię warto powtórzyć po upływie 6-ciu miesięcy. Osoby palące, pijące alkohol i stali bywalcy solarium będą potrzebować prawdopodobnie większej ilości sesji.


MOKSA
Czas trwania zabiegu 60 min. Cena 320 zł 

Moksa jest jednym z podstawowych zabiegów /zaraz po akupunkturze/ w Tradycyjnej Medycynie Chińskiej. O skuteczności moksoterapii decyduje właściwie wybrana recepta wyznaczonych biologicznie aktywnych punktów /BAP/ do nagrzewania. Udowodniono, że dobrze dobrane akupunkturowo miejsca oraz odpowiedni czas nagrzewania , sprzyjają przedłużaniu życia. Swoją nazwę zabieg zawdzięcza roślinie Artemisa Moksa, z której sporządza się cygara lub stożki służące do ogrzewania punktów na ciele. Są to punkty o określonej histomorfologii i bioenergetyce.  Zabieg wywołuje uczucie przyjemnego ciepła i daje możliwość stopniowego nagrzewania skóry i głębszej tkanki, pobudza obwodowe części układu nerwowego.

MOKSA /Chiński Piołun/ od wieków stosowana jest w leczeniu ciepłem. W naszym klimacie znaczna część chorób spowodowana jest nadmiernie wilgotną i chłodną aurą. Rozżarzone stożki spalającej się rośliny usuwają to zimno, uwalniając związki chemiczne o właściwościach przeciwskurczowych i przeciwbólowych, które wnikają w skórę. Głębokie przenikanie ciepła w głąb ciała oddziałuje na organy wewnętrzne, na układ kostno-stawowy, więzadłowy i ścięgna. Zabiegi doenergetyzowują organy, sprawiają że następuje mobilizacja układu odpornościowego. Moksa dogrzewa pacjenta również na poziomie emocjonalnym.

WSKAZANIA:
- terapia jest skuteczna w każdym stanie zwyrodnienia, w procesach destrukcyjnych
- wpływa na budzenie potęgi mózgu człowieka
- zapobiega przedwczesnemu starzeniu się, odmładza
- zwiększa zasób energii
- likwiduje niedokrwistość
- działa bakteriobójczo
- jest stosowana w leczeniu bólu, żylaków, zaburzeniach miesiączkowania, depresji , dysbakteriozie jelitowej, zmęczeniu oczu, korekcji nadwagi, osłabieniu pamięci, przeroście prostaty, endometriozie, zapaleniu stawów, zapaleniu migdałków, rwie kulszowej.


MOKSA REN MAI           
Czas trwania zabiegu 60 min. Cena 320 zł

Inaczej terapia ciepłem i chińskim piołunem okolic pępka i ‘Morza Chi’. Tu bowiem znajduje się największy rezerwuar i magazyn naszej energii, przez starożytnych Chińczyków zwany ‘Cesarskim Pałacem’. Ten rodzaj terapii termicznej służy przede wszystkim wzmacnianiu sił obronnych organizmu i przedłużaniu życia.

ZABIEG DODATKOWO:
- reguluje układ trawienny / ciężkie i wolne trawienie, wymioty, biegunki, bóle brzucha, anoreksja
- reguluje cykle menstruacyjne
- łagodzi bóle miesiączkowe
- stymuluje estrogeny
- zwiększa produkcję krwinek czerwonych przy anemii
- działa dezynfekująco, przeciwgrzybicznie, antyseptycznie.


MASAŻ MIODOWY PLECóW PUNKTóW BACK SHU 
Czas trwania zabiegu 60 min. Cena 320 zł

Podstawowym efektem masażu miodem jest zwiększenie wydzielania gruczołów potowych , co umożliwia intensywną detoksykację narządów wewnętrznych poprzez skórę. Dzięki uciskom i klepaniu pobudzone zostają Punkty Zgodności Tylnej, które połączone są bezpośrednio z płucami, sercem , śledzioną, wątrobą i nerkami. Ponadto naprzemienne naciski pobudzają krążenie krwi, ujędrniają skórę, wzmacniają naczynia krwionośne i usprawniają krążenie limfy, tym samym regenerując tkankę. Należy dodać, że miód jest naturalnym balsamem dla zmęczonej szarej skóry. Zawiera cukry proste, naturalne sole, enzymy ,witaminy A, B, C, D, E , a także kwasy organiczne / jabłkowy i cytrynowy/. Działa na skórę peelingująco, energetyzująco, łagodzi podrażnienia, przyspiesza gojenie naskórka, utrzymuje odpowiedni poziom nawilżenia, zmiękcza i wygładza. Masaż miodem wywiera korzystny wpływ na kondycję skóry, staje się ona nawilżona   i odżywiona, miękka i jedwabista. Warto dodać, że podczas masażu dokładnie widać, który obszar i narządy są osłabione /zmiana koloru miodu i brak wchłaniania/ , a które zdrowe.

IDEALNIE SPRAWDZA SIĘ, JEŚLI TOWARZYSZY CI:
- przemęczenie
- długotrwały stres
- zaburzenia krążenia
- bóle głowy, mięśni, pleców
- złe samopoczucie
- brak odpowiednio dotlenionego organizmu
- trądzik
- niskie ciśnienie tętnicze


MASAŻ MERIDIANOWY ON MO
Czas trwania zabiegu 60 min. Cena 320 zł

Masaż chiński / czy japoński / jest skuteczny jeśli przestrzega się zasad Tradycyjnej Medycyny Chińskiej, której podstawowym pojęciem jest energia Chi, a także związek istniejący miedzy psychiką a ciałem. Od niepamiętnych czasów praktyki te związane są z higieną i służą zachowaniu posiadanego kapitału zdrowia. Shiatsu jest starożytną sztuką uzdrawiania dotykiem, tzw. akupunkturą bez igieł- ‘uciskiem kciuka’. Technika sięga pradawnych tradycji masażu chińskiego. Polega na uciskaniu punktów witalnych wzdłuż meridianów, kanałów energetycznych w ciele człowieka. Ucisk punktów Tsubo wzmacnia organizm i zapobiega progresji choroby. Shiatsu / Tui Na opiera się na koncepcji przepływu oraz wzajemnego oddziaływania Jin i Jang, idei Pięciu Elementów oraz zasady alchemii, która związana jest z energią ducha. Terapia oparta jest też na zasadach sztuki medytacji i podstaw wschodniej sztuki leczenia. Podczas zabiegu istotne jest doznanie bezpieczeństwa, troski. To nie tylko technika masażu, to sposób interpretacji świata. Doznania podczas sesji Shiatsu wspomagają zmianę postawy życiowej z postawy lękowej, wycofanej, rozdrażnionej, na sposób życia bardziej twórczy i kreatywny. W czasie godzinnego zabiegu pacjent doświadcza komfortu i ulgi od przytłoczenia codziennymi bodźcami i zmartwieniami.

WARTOŚCI MASAŻU:
- zmniejszenie napięcia w obrębie mięśni i narządów wewnętrznych
- poprawienie ruchomości stawów obwodowych i kręgosłupa
- regulacja procesów wewnętrznych organizmu
- redukcja stresu, przemęczenia, zaburzeń nerwowych
- poprawa ogólnej kondycji fizycznej
- akceptacja siebie i własnego ciała
- harmonia miedzy ciałem a duchem
- zwiększenie tolerancji na wysiłek i ból
- przywrócenie poczucia wewnętrznej radości


REIKI           
Czas trwania zabiegu 60 min.  Cena 320 zł

Reiki jest Uniwersalną Energią Życia. Jako metoda jest techniką wywodzącą się od mistrzów Dalekiego Wschodu, polegającą na przekazywaniu kosmicznej energii/ prana, Ki, Qi/ poprzez dłonie w celu leczenia siebie i innych. Pozwala odblokować kanały energetyczne, a dzięki temu wzmocnić, odbudować naszą siłę życiową. Kiedy jesteśmy zdrowi energetycznie, zdrowe jest również nasze ciało fizyczne. Zachwianie równowagi prowadzi bowiem do chorób, apatii, braku sensu życia. Reiki przynosi ulgę w cierpieniu, przywraca poczucie własnej wartości, uczy miłości, akceptacji siebie i innych. Działa na ludzi, zwierzęta, rośliny, wzmacniając ich siły życiowe dając organizmom możliwość samowyleczenia. 

CELEM REIKI jest usunięcie blokad energetycznych tamujących swobodny przepływ energii oraz dostarczenie organizmowi tyle energii, ile w danej chwili potrzeba, by osiągnąć poziom równowagi. Ogromną zaletą jest to, że terapeuta nie musi dokładnie znać dolegliwości pacjenta, ponieważ sama energia dociera do tych miejsc w organizmie, które potrzebują pomocy i usuwa przyczyny powstania danej dolegliwości. Wyklucza to możliwość błędów - osoba przyjmująca Reiki otrzymuje tyle energii, ile w danym momencie potrzebuje, ile jest w stanie przyjąć. Reiki zawsze działa w zgodzie z wolą osoby potrzebującej, w zakresie adekwatnym do jej rzeczywistych potrzeb.

REIKI: 
- jest terapią nie tylko dla osób cierpiących na konkretne dolegliwości
- jest terapią o działaniu profilaktycznym, dzięki której można w przyszłości uniknąć bólu i problemów związanych z chorobami
- sprawdza się jako zabieg relaksująco - rozluźniający dla osób żyjących w stresie
- energia Reiki inicjuje proces oczyszczania organizmu z toksycznych emocji /złość, gniew, lęk/ i zbędnych zanieczyszczeń, pozostawiając uczucie ulgi, lekkości, czystości
- zmniejsza skutki uboczne przyjmowania leków
- łagodzi bóle różnego pochodzenia
- przyspiesza zrastanie się złamanych kości
- skraca czas rekonwalescencji po operacjach
- naturalnie odpręża
- redukuje napięcie mięśniowe, wyrównuje ciśnienie krwi
- poprawia działanie obiegu krwi i limfy
- wzmacnia układ immunologiczny
- zwiększa ilość sił witalnych


ŚWIECOWANIE USZU Z MASAŻEM TWARZY I POWIĘZI                       
Czas trwania zabiegu 60 min.  Cena 320 zł 

Jest zabiegiem oczyszczającym kanał słuchowy, wywodzącym się ze Starożytnej Medycyny. Ucho posiada zakończenia nerwowe i punkty akupunktury połączone z każdą częścią ciała. Wibracje ,które otrzymujemy ze świata zewnętrznego poprzez ucho, stymulują pracę mózgu. Podczas spalania świecy wytwarza się podciśnienie w kanale usznym. Powstaje ono na skutek tzw. komina i prowadzi do dostrzegalnej regulacji ciśnienia zatok i błony bębenkowej. Odczuwamy wówczas lekkość w okolicach uszu, wyraziste ciepło, uspokojenie. Prąd ciśnienia dostarcza stężoną parę z olejków, wzbogaconą ziołowymi substancjami do wnętrza ucha, wyciąga wszelkie osady, zanieczyszczenia, nadmiar woskowiny. Ciepło stymuluje punkty akupunkturowe ucha i powoduje przywrócenie prawidłowego obiegu energii. Dodatkowo świece aktywizują i udrażniają węzły chłonne, usprawniają procesy metaboliczne. Podczas zabiegu następuje wydatna regulacja ciśnienia w uchu środkowym z przeniesieniem efektu na zatoki, co powoduje ułatwienie oddychania przez nos i udrożnienie kanału słuchowego zewnętrznego, czego wyraźnym skutkiem jest natychmiastowa poprawa słuchu. Systematyczne zabiegi powinny robić osoby narażone na hałas, piasek morski kurz oraz osoby często latające samolotami.

WSKAZANIA:
- schorzenia uszu, gardła, nosa
- przewlekłe stany zapalne nosa
- delikatne usuwanie nadmiaru woskowiny
- stany zapalne gardła, migdałków
- stany zapalne zatok przynosowych
- przeziębienie
- szumy, dzwonienie w uszach, niedosłuch
- zaburzenia krążenia czaszkowego
- stany stresowe, nerwowość
- nadpobudliwość, zaburzenia snu
- bóle i zawroty głowy
- migreny
- zespół przewlekłego zmęczenia
- wypadanie włosów


KONCHOWANIE PĘPKA   
Czas trwania zabiegu 60 min. Cena 320 zł

Pępek jest centrum energetycznym człowieka. Tu przechowujemy nasze emocje związane z przeżytymi zdarzeniami i reakcjami na nie. Tu zawiązują się nasze relacje na poziomie energii z każdą spotkaną osobą. To pępek tworzy i przetwarza odniesienie naszego ‘ja’ do każdej sytuacji i relacji w ludzkiej grupie. Jeżeli nie potrafimy panować nad tymi relacjami z pomocą przychodzi nam spalenie świecowej konchy w tym obszarze.

 ZABIEG SKUTECZNY W PRZYPADKU:
- ciągłego powracania do przeszłości
- wyobrażania sobie mogących nadejść katastrof, które ‘mogą’ się zdarzyć
- gdy nie możemy przetrawić emocji, wybaczyć
- gdy złość kierujemy do siebie/ autodestrukcja
- gdy gniew blokuje nam czynności fizjologiczne o podłożu psychosomatyczny /transformuje gniew/

KONCHOWANIE CENTRUM:
- wzmacnia lędźwie
- podnosi libido
- wzmacnia układ rozrodczy
- polepsza kondycję skóry po porodzie
- przyśpiesza proces zwijania macicy po porodzie
- poprawia pracę jelit i układu trawiennego
- wyostrza odczuwanie smaków
- wzmaga odczuwanie ‘słodyczy’ z życiu
- oczyszcza naszą aurę
- wspomaga odchudzanie


STAROCHIŃSKI MASAŻ BRZUCHA     
Czas trwania zabiegu 60 min. Cena 320 zł

Masaż ten wykonywany był przez taoistycznych mistrzów w Chinach, by pomóc im w odbywaniu duchowych praktyk przez odtrucie, wzmocnienie i wyszczuplenie ciała. Polega na przekształceniu energii Qi narządów wewnętrznych.  Brzuch stanowi energetyczne centrum organizmu. Wszystkie narządy jamy brzusznej są bardzo wrażliwe na różnego rodzaju emocje. Każdy silny stres, każda forma lęku czy też agresji powoduje ich przykurcze, które zaburzają pracę całego układu trawiennego i mogą być jedną z przyczyn wielu zaburzeń całego ciała.  Istotą Starochińskiego Masażu Brzucha jest więc rozluźnienie narządów wewnętrznych pod wpływem lekkich ucisków, następnie głębokich /nigdy nie gwałtownych/. 

PRZYNOSI NASTĘPUJĄCE KORZYŚCI
- likwiduje napięcie mięśni brzucha
- usprawnia pracę narządów wewnętrznych
- niweluje napięcie fizyczne i emocjonalne, przykurcze i zastoje
- usuwa niestrawność i zatwardzenie
- oczyszcza układ trawienny
- odtruwa organizm
- poprawia dopływ krwi do organów, tym samym przyspieszając przemianę materii
- wzmacnia i oczyszcza wewnętrzne organy

W wyniku terapii zmniejsza się również ilość wody w organizmie, co prowadzi do utraty wagi. Masaż brzucha przynosi pożytek w wielu dolegliwościach i profilaktyce zdrowotnej.

 

TAOISTYCZNY MASAŻ STóP ON ZON SU AKUPRESURA STóP   
Czas trwania zabiegu 60 min.  Cena 320 zł

Masaż stóp On Zon Su służy zachowaniu i poprawie zdrowia, równoważeniu i zwiększaniu energii, a także uzyskaniu spokoju i harmonii wewnętrznej. Jest zabiegiem oczyszczającym zarówno ciało jak i ducha , pozwalającym na zmianę stanu zdrowia poszczególnych narządów i części ciała. Jest używany jako część Tradycyjnej Chińskiej Medycyny jako metoda leczenia, chociaż stawianie precyzyjnej diagnozy nie jest konieczne.  W Starożytnych Chinach popularne było przysłowie ‘Kto rozumie stopy, ten jest zawsze szczęśliwy’. We współczesnym świecie przywiązuje się zbyt wielką uwagę do głowy, a zbyt małą do stóp. Taoistyczny Masaż On Zon Su ma swój stary rodowód, podobnie jak Akupunktura. Jako terapia manualna o długiej tradycji budzi zaufanie i na ogół jest rękojmią wysokiej skuteczności. Zabieg polega na masażu bądź ucisku tak zwanych stref refleksyjnych znajdujących się na stopach mających powiązanie z poszczególnymi organami wewnętrznymi. Pobudzenie stref refleksyjnych powoduje lepszy przepływ krwi i energii, które docierają do organu powiązanego z daną strefą. Podczas masażu energia bio - chemiczna dociera łatwo do chorego organu i po określonym czasie następuje wyraźna poprawa , a następnie wyleczenie. Stwierdzono, że niekorzystny wpływ na krążenie krwi ma niewygodne i ciasne obuwie- może wywołać brak reakcji na akupresurę /masaż stóp.

Masaż stóp On Zon Su jest bardzo skuteczny w oczyszczaniu organizmu, oddziałuje na wszystkie jego funkcje i narządy /w stopach znajduje się 72 tysiące zakończeń nerwowych/. Stosowany właściwie nie daje objawów ubocznych. Każda dolegliwość stóp związana jest z zaburzeniem równowagi i zdrowia organizmu. Należy więc  odkryć na nowo stopy i docenić ich znaczenie dla naszego dobrego samopoczucia.

PRZECIWWSKAZANIA
rozległe skaleczenia skóry, ciąża, ciężkie choroby krążenia krwi, niewydolność serca, rozrusznik serca, schizofrenia, wysoka gorączka. 


MERIDIANOWY MASAŻ GŁOWY
Czas trwania zabiegu 60 min. Cena 320 zł

Meridianowy masaż głowy jest wspaniałym antidotum na stres, ból głowy czy bezsenność. Sama jego idea znana była już w starożytności, gdzie początkowo był uzupełnieniem obrzędów religijnych, a potem elementem Tradycyjnej Medycyny Chińskiej. Głowa związana jest bowiem z wieloma narządami w ciele mają tu przebieg meridiany żołądka, pęcherzyka żółciowego, pęcherza moczowego, jelita cieńkiego, jelita grubego. potrójnego ogrzewacza, kanału zgodności przedniej i kanału zgodności tylnej. Zabieg złożony jest z masażu barków, ramion, odcinka szyi, głowy oraz twarzy. Wykonywany jest w pozycji leżącej. W ostatnim jego etapie wykorzystywany jest masażer, który daje skutki zarówno dla skóry głowy jak i włosów uwalniając endogenne endorfiny, które niwelują wszelkie napięcia głowy i karku. Masaż meridianowy głowy jest niezwykle zbawiennydla stanu naszych włosów. Pobudza krążenie krwi i dotlenia cebulki. Masując  głowę pozbywamy się martwych włosów, tym samym przyspieszamy wzrost zdrowych i nowych włosów. U osób, u których nadmierne ich wypadanie wywołane jest problemami z krążeniem, częste masaże mogą nawet zatrzymać proces łysienia. Nie bez znaczenia jest fakt, że masaż głowy to wspaniały sposób na relaks. Odpręża, rozluźnia, pozbawia stresu, sprawia że z ciała odpływa nagromadzone napięcie. Jest alternatywą dla tabletki przeciwbólowej przynosząc ulgę i upragnione odprężenie.

Masaż rozluźnia całe ciało, poprawia mikrokrążenie skóry na głowie oraz w całym ciele. Dzięki temu, że krew szybciej krąży, możliwa jest szybsza wymiana składników odżywczych, witamin, minerałów oraz pozbycie się szkodliwych produktów przemiany materii. Część składników odżywczych przenika do mózgu  poprawiając  zdolność koncentracji i pamięć.

Zabieg rozluźnia całe ciało, dzięki temu ulgą ogarnia ludzką psychikę. Likwiduje stan znużenia, zmęczenia, wycisza. 

WSKAZANIA
-bóle głowy
-migrenowe bóle głowy
-neuralgia twarzowa
-‘kac‘ /‘syndrom dnia poprzedniego‘
-zapalenie zatok, katar
-nagły ból zęba
-porażenie nerwów
-regulacja ciśnienia
-apatia
-natłok myśli
-nerwica
-pogarszający się wzrok i słuch


GUA SHA TWARZY
Czas trwania zabiegu 60 min.  Cena 320 zł

Nazywany jest wschodnim liftingiem, a nawet wschodnim botoksem. Ma wpływ na wszystkie oznaki młodej skóry- blask, ładny koloryt, jędrność ,nawilżenie, brak cieni pod oczami, brak zmarszczek, ładny owal twarzy. Gua znaczy ‘pocieranie‘,Sha -‘czerwony ślad‘. Sam zabieg przypomina trochę stawianie baniek, po którym powstają wybroczyny, ale znikają one po 2-3 dniach. W Chinach z zabiegu korzystają prawie wszyscy. W tej tradycji ogólnie znana jest praca na meridianach akupunkturowych ciała i twarzy, i świadomość, że za każdą część twarzy odpowiada pewien organ wewnętrzny.

Gua Sha twarzy poprawia mikrocyrkulację, skóra odzyskuje atrakcyjny koloryt i pozbywa się zrogowaciałego naskórka.

WSKAZANIA

-działa odprężająco
-skuteczny przy zastojach krwi i Qi
-oczyszcza z toksyn
-poprawia krążenie
-redukuje opuchliznę i obrzęki pozwalając skórze twarzy lepiej funkcjonować
-regeneruje i wygładza cerę
-oczyszcza z zanieczyszczeń i nadmiaru sebum
-odblokowuje pory zmniejszając powstawanie zmian trądzikowych
-wykonywany regularnie wspomaga wzrost nowych komórek skóry
-wpływa na szybsze gojenie się blizn


GUA SHA CIAŁA
Czas trwania zabiegu 60 min. Cena 320 zł

Tradycyjna starożytna technika uzdrawiania polegająca na działaniu z zewnątrz na skórę doprowadzając do lokalnego zaczerwienienia. Gua oznacza w języku chińskim -‘skrobać‘,‘sha‘-zaczerwienienie. Efekt leczniczy polega na wytworzeniu podczas masażu lokalnego ciepła,czego efektem jest bardziej ukrwiona tkanka. Zabieg wykonuje się specjalnymi płytkami o zaokrąglonych końcach wykonanymi z jadeitu,nefrytu lub  bawolich rogów.

Gua Sha usprawnia krążenie krwi i limfy oraz usuwanie toksyn z organizmu. Ciało natłuszcza się, a następnie przystępuje do ‘skrobania‘. Technika ta działa przeciwzapalnie i przeciwbólowo. Przynosi szybką ulgę, znosi sztywność, uczucie chłodu. Pocierając określone punkty na meridianach ‘wyskrobuje’ się szkodliwe substancje. Pod względem zakresu i oddziaływania Gua Sha podobny jest do akupunktury,tylko zamiast igieł jako narzędzi używa się płytek. Do skóry dostaje się więcej tlenu i substancji odżywczych. Stymulowane są mechanizmy obronne organizmu. Do dwóch dni po zabiegu zalecane jest picie większej ilości wody w celu detoksykacji.

 WSKAZANIA
-pobudza pracę narządów wewnętrznych
-oczyszcza i ‘wyciąga‘ z organizmu różne zatrucia
-polecany przy nadwadze, otyłości, uzależnieniach, problemach ze snem, migrenowych bólach głowy, przy przewlekłym zmęczeniu
-koi ból w mięśniach
-pomaga zapomnieć o chronicznym bólu w stawach


QIGONG OCZU-CHIŃSKA GIMNASTYKA OCZU POPRAWIAJĄCA WZROK
Czas trwania zabiegu 60 min. Cena 320 zł

‘Oczy są lustrem , w którym odbija się nasza dusza‘-mówi przysłowie tybetańskie, a z całą pewnością są zwierciadłem organizmu. Również ogólny temperament zapisany jest w oku. Według Medycyny Chińskiej oczy potrzebują ruchu i pełnego zakresu    ćwiczeń, tak samo jak inne mięśnie ciała, aby dobrze funkcjonować. Według klasycznych konceptów TCM leczenie oczu należy zacząć od usprawnienia pracy wątroby, która zasila swą energią narząd wzroku i jakakolwiek jej niedyspozycja odbija się na wyglądzie oczu oraz na jasności widzenia.

Ćwiczenia oczu poprawiające wzrok warto wykonywać po silnie przeżytym stresie lub gdy gorzej widzimy,gdy przed oczami pojawiają się ‘zygzaki i plamki‘, a obraz staje się nieostry.

Napięcie jest głównym wrogiem oczu, dlatego jak najczęściej należy robić ćwiczenia rozluźniające. W stresie usztywniają się mięśnie poruszające gałkę oczną. Ichdługotrwałe napięcie powoduje, że oczy męczą się i gorzej spełniają swoją funkcję. Przebyte choroby również wpływają na wydajność gałki ocznej. Leczenie wzroku ma sens, gdy dodatkowo zmieni się tryb życia.

Zabieg obejmuje naukę tych ćwiczeń, zalecenia dietetyczne i dodatkowe nakłucie punktów akupunkturowych odpowiedzialnych za lepszą kondycję oczu.

WSKAZANIA
-systematycznie wykonywane ćwiczenia mogą znacznie poprawić wzrok
-ćwiczenia wykonywane są wolno i dokładnie, w stanie głębokiego rozluźnienia


TRADYCYJNA MEDYCYNA CHIŃSKA MERIDIANOWY MASAŻ DZIECKA
Czas trwania zabiegu 60 min. Cena 320 zł

W żadnym innym okresie życia, jak w dzieciństwie, masaż nie jest tak dobrze odbierany. Dzieci zazwyczaj lubią być masowane od pierwszych chwil po urodzeniu i potrafią pozostać w jednej pozycji przez czas potrzebny do wykonania zabiegu. Dotyk rozwija się jako pierwszy ze zmysłów. Zwany przez starożytnych matką zmysłów, stanowi podstawę do czterech pozostałych. Jest pierwszym i podstawowym językiem, którym dziecko porozumiewa się z otoczeniem. Obecnie nie trzeba nikogo przekonywać jak ogromną rolę odgrywa on w rozwoju fizycznym i psychicznym człowieka. Przeprowadzone obserwacje wykazały, że dzieci pozbawione ciepłego fizycznego dotyku zazwyczaj są bardziej niespokojne, nerwowe, mniejsze i wolniej rosną.

Stymulacja skóry i punktów akupunkturowych za pomocą dotyku wywołuje fizjologiczne, energetyczne i psychologiczne zmiany, bardzo korzystne dla organizmu dziecka. Poprawia się funkcjonowanie układu trawiennego, moczowo-płciowego czy oddechowego oraz wspomaga rozwój. Poddane takiej terapii dzieci rozumieją język dotyku- język serca rozwija się wraz z nimi.

WSKAZANIA
- jest twórczą odpowiedzią na wrodzoną potrzebę kontaktu fizycznego dziecka
- poprawia samopoczucie, zapewnia relaks
-rozluźnia delikatne mięśnie i stawy, wspomaga ich koordynację i zwiększa elastyczność
- odpowiada za lepszy przepływ energii życiowej
- stymuluje układ krążenia i układ odpornościowy
- daje możliwość szybkiego odnajdywania miejsc, w których występują bóle lub napięcia
- wskazany dla dzieci nadpobudliwych, osłabionych, wylęknionych, chorujących, z napięciem mięśniowymAktualnościRezerwacja telefoniczna

+48 41 370 4000Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o leczeniu uzdrowiskowym, atrakcjach regionu i promocyjnych cenach w Malinowym Zdroju zapisz się do naszego newslettera. Klikając "Zapisz się" zgadzasz się z następującą treścią: "Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych drogą elektroniczną na podany przeze mnie adres e-mail, zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. nr 144, poz. 1204, z późn. zm.)"

skocz do góry
Hotel**** Medical Spa Malinowy Zdrój
ul. Leśna 7, 28-131, Solec-Zdrój, woj. Swiętokrzyskie
Tel. 41 370 4000
realizacja