Malinowa Galeria Sztuki
01.10.2016
Malinowa Galeria Sztuki rozpoczęła swą działalność w maju 2014 r. w Hotelu Medical SPA**** Malinowy Zdrój w Solcu-Zdroju. Opiekunem artystycznym została P. Krystyna Prządka, artysta plastyk, znana w środowisku artystycznym jako malarka malarstwa sztalugowego i na jedwabiu oraz jako organizator ogólnopolskich plenerów malarskich. To z Jej inicjatywy i aprobaty Zarządu Hotelu powstała ta ciesząca się coraz większym zainteresowaniem galeria sztuki. Hotel Malinowy Zdrój z wielkim zaangażowaniem promuje kulturę i sztukę czego dowodem są cykliczne wernisaże odbywające się w rytmie dwumiesięcznym i zwyczajowo w pierwszą sobotę danego miesiąca. Prezentowane dzieła sztuki nie tylko można podziwiać, ale również zakupić. Wszelkich informacji na ten temat udziela Recepcja Hotelu.
W Malinowej Galerii Sztuki mieliśmy zaszczyt gościć następujących artystów:
- Jan Bonawentura Ostrowski,
- Benedykt Kroplewski,
- Anna Panek,
- Krystyna Prządka,
- Helena Zadrejko,
- Renata Wojnarowicz,
- Barbara Pierzgalska,
- Magdalena Łazar-Massier,
- Lidia Domagała,
- Bożena Cajdler-Gruszkiewicz,
- Jan Żyrek,
- Maria Dziopak,
- Maria Adamus-Biskupska,
- Jerzy Boberski,
- Ernest Zawada, Barbara Felusiak-Zawada.
- Adam Kunikowski,
- Emilia Gąsienica-Setlak,
- Anna Wojewoda, Tomasz Starzyński, Sebastian Starzyński,
- Maja Wojnarowska,
- Zofia Samusik-Zaremba,
- Jarosław FIlipek,
- Beata Anna Topolińska.
OBECNIE MAMY PRZYJEMNOŚĆ PREZENTOWAĆ OBRAZY
Adama Kunikowskiego
Adam Kunikowski
Artysta malarz, urodzony w 1950 r. w Warszawie; członek Związku Polskich Artystów Malarzy i Grafików. Uprawia głównie malarstwo sztalugowe. Najchętniej podejmuje temat pięknego krajobrazu, martwej natury, scen rodzajowych i batalistycznych. Prezentował swoje prace w ponad 250 wystawach zbiorowych i indywidualnych w kraju i za granicą: Niemcy, Czechy, Francja, Włochy, Japonia. Bierze czynny udział w konkursach, plenerach malarskich i aukcjach charytatywnych. Prace w zbiorach: Watykanu, Muzeum Chopina, Muzeum Wojska w Białymstoku, Muzeum Miedzi w Legnicy, Muzeum Warszawy, Muzeum Głogowa, Muzeum Historii Polskiego Ruchu Ludowego, Centrum Zdrowia Dziecka, Ogrodzie Botanicznym PAN w Warszawie oraz u osób prywatnych w kraju i za granicą.
Zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej www.a.kunikowski.csd.pl
Wystawa obrazów (Marzec - Maj 2023)
Marii Adamus-Biskupskiej i Jerzego Boberskiego
Maria Adamus-Biskupska
Studia na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie w pracowni prof. Włodzimierza Kunza. W 1991 r. dyplom z wyróżnieniem i nagroda za najlepszy dyplom Wydziału Malarstwa krakowskiej ASP. W roku akademickim 1990/91 studia na Wydziale Malarstwa Akademie der Bildenden Kuenste w Norymberdze w pracowni prof. Georga Karla Pfahlera. W 1992 r. stypendium malarskie w Granadzie (Hiszpania) przyznane przez Ligę Miast Europejskich z siedzibą w Dordrechcie. 25 wystaw indywidualnych m.in. w Polsce, Niemczech, Szwajcarii, Hiszpanii. Udział w licznych wystawach zbiorowych we Francji, Szwajcarii, Hiszpanii, Niemczech, Czechach. Autorka wykładów nt. sztuki dla środowisk medycznych, m.in. dla pediatrów w 100 rocznicę powstania Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego. Zajmuje się malarstwem. Prace w zbiorach państwowych i prywatnych w kraju i za granicą. Istnieje możliwość zamówienia portretu lub kopii malarstwa dawnych mistrzów.
Jerzy Boberski
Po studiach na Politechnice Warszawskiej przez 10 lat zajmował się ceramiką artystyczną. Kolejnych kilkanaście lat spędził w Australii, gdzie pracował jako projektant grafiki użytkowej oraz ilustrator. Od początku lat 90-tych jego prace można znaleźć w wydawnictwach poświęconych fotografii, ilustracji oraz projektowaniu (The Wizards of Oz). Współpracował z wieloma agencjami reklamowymi oraz dewelowperami. Prowadził też działalność wydawniczą (Miesięcznik "Aspekt"). Cały czas uprawiał malarstwo olejne. Oprócz malarstwa zajmuje się grafiką komputerową. Autor wystaw indywidualnych (ostatnie: Berlin 2011, Warszawa 2014) i uczestnik wielu wystaw zbiorowych. Jego prace znajdują się w kolekcjach prywatnych na całym świecie. Członek ZPAP.
Wystawa obrazów (Styczeń - Marzec 2023)
Emilia GĄSIENICA-SETLAK
Absolwentka znanej szkoły im. Kenara. Studiowała malarstwo na ASP w Krakowie. Dyplom z aneksem graficznym w pracowni drzeworytu otrzymała w 2011 roku. Na co dzień zajmuje się malarstwem. Meritum jej zainteresowań artystycznych są kolor, syntetyczna kompozycja oraz ich relacje z otoczeniem. Wystawia zarówno w Polsce jak i Hiszpanii, Włoszech, Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Japonii, Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Bułgarii oraz na Węgrzech. W dorobku ma udział w ponad czterdziestu wystawach indywidualnych oraz w ponad osiemdziesięciu wystawach zbiorowych i targach sztuki! Finalistka międzynarodowego konkursu malarskiego „Donkey Art Prize” w Mediolanie (2015) oraz zdobywczyni wyróżnienia podczas Przeglądu Sztuki Współczesnej „Nowa Awangarda” w Katowicach (2017). Prace artystki znajdują się w polskich i węgierskich zbiorach muzealnych oraz kolekcjach prywatnych w Europie, Azji i Stanach Zjednoczonych. Jej prace ilustrują okładki książek Swetosława Minkowa „Siła nieczysta” (Wyd. „Scriptum”, 2005) i „Nazwy wodne dorzecza Wisły” dr Urszuli Bijak (Instytut Języka Polskiego PAN, 2013) oraz gościły na okładce prestiżowego czasopisma „Women In Art 278 Magazine” (2014). Ponadto, płótna jej autorstwa wzięły udział w zdjęciach do hiszpańsko-amerykańskiego filmu fabularnego „Embers” w reżyserii Claire Carre (2015).
Zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej:
www.gasienicart.wordpress.com
facebook.com/catepillart
Wystawa obrazów (Październik 2022 - Grudzień 2022)
Beata Anna Topolińska
Urodziłam się w noc gorącego lata, dawno, dawno temu, na Mazowszu. Mieszkałam w różnych, niezwykłych miejscach naznaczonych historią. Tam dorastałam, spacerowałam, grałam, śpiewałam i malowałam. Z tego tytułu stopniowo rosła kupka dokumentów, świadectw ukończenia, legitymacji, dyplomów i laurek. Tytuł plastyka otrzymałam kończąc Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Jarosławiu. Pracę magisterską obroniłam w Instytucie Historii Sztuki UKSW w Warszawie. Bywałam nauczycielką - instruktorką rysunku i malarstwa. Należałam do wielu związków i grup twórczych. Wielu… niektóre jeszcze trwają, inne nie. Ja wciąż trwam w swoim zawodzie. Maluję obrazy (olejne, akrylowe), rysuję, fotografuję, podróżuję, biorę udział w plenerach. Mój dzień to wiele, wiele godzin przy sztalugach. Dla rozrywki gotuję. Piekę bułeczki, chleby i ciastka, które potem rozdaję. Kiedy już namaluję, ugotuję, to wychodzę i idę daleko. Chodzę godzinami, dziesiątkami kilometrów. Wspinam się po górach, przedzieram się przez lasy. Samotne wędrowanie jest mi niezbędne jak oddychanie… ale wracam i maluję, już dotleniona. Lubię wesołe, pracowite plenery, wystawy zbiorowe i aukcje charytatywne. Wystawiam również indywidualnie w Polsce i za granicą. Moje obrazy zdobią kolekcje państwowe prywatne w kraju i poza granicami Unii. Moje obrazy są tradycyjne tak w formie, jak i w treści. Maluję swoje otoczenie. Tworząc obraz staram się przekazać swój zachwyt zwyczajnością, a jednocześnie niepowtarzalnością rzeczy. Maluję naturę. Ptaki, drzewa, kwiaty… dzisiaj jeszcze są. Mam nadzieję, że będzie je można oglądać jeszcze długo, nie tylko na obrazach. Spieszę się malować świat.

Wystawa obrazów (Sierpień 2022 - Październik 2022)
Prof. dr hab. Ernest Zawada
Ernest Zawada urodził się w 1971 r. w Cieszynie. Studiował na Wydziale Malarstwa ASP w Warszawie. Dyplom z wyróżnieniem uzyskał w 1995 roku. Promotorem jego pracy dyplomowej był profesor Stefan Gierowski, jeden z najbardziej znanych współczesnych malarzy polskich. Ernest Zawada w 2001 roku obronił pracę doktorską, a w 2008 uzyskał stopień doktora habilitowanego. W 2020 roku Prezydent RP nadał mu tytuł profesora sztuki. Aktualnie pełni funkcję Dziekana Wydziału Humanistyczno - Społecznego Akademii Techniczno - Humanistycznej w Bielsku – Białej oraz Kuratora Galerii Akademickiej ATH. Jest autorem ponad stu wystaw indywidualnych. Uczestniczył także w ponad stu wystawach zbiorowych, prezentowanych w kraju i na świecie m. in. w USA, Anglii, Belgii, Niemczech. Włoszech, Austrii, Węgrzech, Czechach i na Słowacji. Dwukrotny stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Nominowany do nagrody Marszałka Województwa Śląskiego. Dwukrotnie nominowany do nagrody IKARA. Swoje prace prezentował z artystami tej klasy co: Igor Mitoraj, Jerzy Nowosielski, Stefan Gierowski, Jan Tarasin, Rajmund Ziemski. Znajdują się one w wielu kolekcjach prywatnych oraz muzeach: m. in. w Watykanie, w Acco w Izraelu i w Bielsku - Białej. Na XIII Międzynarodowym Biennale Sztuki we Florencji uzyskał drugą nagrodę. Tam jego prace były prezentowane razem z dziełami Tamary Łempickiej. Ponadto w roku ubiegłym przedstawiał swe obrazy na prestiżowych wystawach w Wenecji oraz Brukseli.

Wystawa obrazów (Czerwiec 2022 - Sierpień 2022)
Lidia Domagała
Lidia Domagała ukończyła Akademię Sztuk Pięknych we Wrocławiu na Wydziale Ceramiki i Szkła w pracowni prof. Krystyny Cybińskiej. W zakresie malarstwa studiowała w pracowni prof. Stanisława Rodzińskiego i prof. Andrzeja Klimczaka-Dobrzanieckiego. Uprawia malarstwo sztalugowe i ceramikę artystyczną. Od 1988 roku jest członkiem ZPAP. Mieszka i tworzy w Zielonej Górze.W swym dorobku twórczym posiada wiele wystaw indywidualnych, bierze udział w licznych wystawach zbiorowych. Uczestniczy w plenerach i sympozjach plastycznych ogólnopolskich i międzynarodowych. Jej prace znajdują się w kolekcjach prywatnych i państwowych we Francji, USA, Niemczech, Austrii, Holandii, Słowacji, Republice Czeskiej, na Węgrzech, w Polsce oraz w Konsulacie RP na Litwie.Jak sama artystka twierdzi jej malarstwo jest rodzajem zaproszenia do rozmowy, swoistą, otwartą formę kontaktu z odbiorcą. Stanowi formę dialogu między światem fizycznym, a duchowym. Niesie w sobie pewną dozę tajemnicy, zaskoczenia, wzruszenia. Jest sposobem wyrażania emocji i wewnętrznej ekspresji. Malarstwo stanowi formę zapisu chwili, odczuć, wrażeń, które przynosi świat wewnętrzny i zewnętrzny. „Kolor, światło, przestrzeń, ekspresja - są tymi elementami, które budują moje obrazy, dają im życie, tworzą klimat i nastrój” - mówi malarka.

Wystawa obrazów (Marzec 2022 - Maj 2022)
Renata Wojnarowicz
Renata Wojnarowicz urodziła się w Białymstoku. W Supraślu, w Liceum Sztuk Plastycznych, rozpoczęła swój życiowy flirt ze Sztuką, który szczęśliwie okazał się związkiem na całe życie. Studiowała na Wydziale Tkaniny i Konserwacji w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Łodzi. W roku 1970 uzyskała dyplom w pracowni prof. Mariana Jaeschke. Pracowała m.in. na Wawelu przy konserwacji arrasów. Aktualnie mieszka w Pile, zajęła się malarstwem, które systematycznie prezentuje na wystawach. Nieustannie aktywna, uczestniczy w plenerach, konkursach oraz wielu artystycznych wyjazdach, także w „egzotyczne świata strony”. Zorganizowała przeszło 30 wystaw indywidualnych, należy do Związku Polskich Artystów Plastyków.
Wystawa obrazów (Grudzień 2021 - Luty 2022)
Krystyna Prządka
Urodzona w 1959 r. w Wolsztynie. Absolwentka Wyższej Szkoły Sztuki Stosowanej w Poznaniu, gdzie uzyskała dyplom z wyróżnieniem z malarstwa sztalugowego w pracowni profesora Włodziemierza Dudkowiaka oraz malarstwa w architekturze w pracowni profesora Andrzeja Łubowskiego. Jest również magistrem pedagogiki. Należy do ZPAP w Zielonej Górze. ,,Ambasadorka Miasta Rzepina‘’ za dorobek artystyczny i promocje miasta. W jej dorobku artystycznym widnieje trwała wystawa 14 obrazów olejnych, Drogi Krzyżowej w Kościele Św. Katarzyny w Rzepinie. Autorka kilkudziesięciu wystaw indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą min: Francja, Niemcy, Czechy. Uprawia malarstwo sztalugowe i na jedwabiu. Komisarz plenerów ogólnopolskich i międzynarodowych.
Wystawa obrazów (Wrzesień - Listopad 2021)
Magdalena Łazar–Massier
Magdalena Łazar jest absolwentką ASP w Krakowie - Wydziału Malarstwa oraz Instytutu Sztuk Pięknych UZ Wydziału. Wyraża się w malarstwie, rysunku i artwideo. Tworzy w cyklach do których inspiracją jest zmysłowe odczucie piękna zjawisk przyrody: noce, zaćmienia słońca, księżyca, ćmy, zioła z których powstaje zielnik. Jej prace są ozdobą kolekcji prywatnych w Polsce i za granicą (m.in Australia, Japonia, Niemcy, Francja, Czechy).
Uczestniczy w międzynarodowych i ogólnopolskich wystawach i festiwalach („Cienie z zaćmienie”: Galeria ATH w Bielsku BIałej, Wystawa 7th international Plein Air in Kuks - Czechy; Wystawa Bardzo Kocich Obrazów - Bielańska Galeria Teatru Muzycznego - W-wa; VI International Art Reviev Alternatywy 33 - Ostrów Wielkopolski; ART an der Grenze - Słubice; Interferencje - Galeria Sztuki FORT Sokolnickiego Warszawa, Berlin; Videoholika - Warna - Bułgaria; Biennale Sztuki Mediów WroCenter; Exposition "Zielona Góra - Saverne” - Francja; BWA Zielona Góra; Niepohamowanie - Międzynarodowa wystawa sztuki erotycznej - Galeria 4Art - Gliwice; Dap gallery - Warsaw - ’‘100 + 1 Beautiful Paintings’’; FACH&WERK Polish-German exhibition - Potsdam, Altlandsberg, Templin, Gransse, Angermunde; Triennale Sztuki Sacrum w Częstochowie; Biennale Twórczości Plastycznej WP "ARS - Sieradz - II nagroda).
Wystawa obrazów (Maj-Lipiec 2021)
Jarosław Filipek
Urodzony w roku 1963. Studiował architekturę na Politechnice Warszawskiej i na University of Detroit w USA. Malarstwo studiował na Warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych w pracowniach Franciszka Maśluszczaka, Andrzeja Bieńkowskiego oraz Jacka Sempolińskiego. Wielbiciel belgijskich piw, burgundzkich win, regionalnej kuchni Europy. Organizator prywatnych koncertów muzyki - współpracuje z młodymi polskimi muzykami jazzowymi. Mieszka i tworzy w Izabelinie w Puszczy Kampinoskiej oraz w andaluzyjskim Jerez de la Frontera. Uprawia rysunek, malarstwo akwarelowe oraz sztalugowe. Prace realizuje cyklami. Fascynacja architekturą i pejzażem szczególnie widoczna jest w seriach akwareli.
Artystyczne credo
Świat zmienności i stałości, migoczący głębią wyzwalającą wyobraźnię. Bardzo osobiste, wywołujące własne, jednostkowe, tylko nam znane skojarzenia i przeżycia, otaczają nas w sposób naturalny, otulają, ale są jednocześnie proste, łatwe, łagodne w przyswajaniu. Lekkie, stonowane, pociągające zmysłowo i wrażliwością barw. Obrazy, które wnikają w nas. Można się do nich budzić, szukać w nich ukojenia, wyciszenia…
SERIE PRAC
DWORY SZLACHECKIE to impresje na temat tradycyjnego budownictwa ziemiańskiego. Od małych dworów wiejskich, po rozbudowane rezydencje. Od budynków we wsiach i zaściankach po otoczone parkami okazałych założeń. Zawsze w otoczeniu zieleni.
PEJZAŻ POLSKI to zapis wypraw po Polsce, malarskie wspomnienia z miejsc fascynujących swoją naturalną urodą. Akwarele pełne światła, nastroju. Wnikliwa obserwacja przyrody w różnych porach roku.
PUSZCZA KAMPINOSKA to miejsce gdzie artysta mieszka i pracuje. Park narodowy z różnorodnymi krajobrazami: wydmami, mokradłami, łąkami, rozlewiskami i strumieniami. Wielkie dęby. Różnorodne klimaty i pory roku inspirują akwarele.
Udział w targach i salonach sztuki:
- International Art Fair, Toulouse, France
- Targi Sztuki Dostępnej, Warsaw, Poland
- Luxembourg Art Fair, Luxembourg
- Art Fair Carrousel du Louvre, Paris, France
- Brussel Art Fair, Brussel, Belgium
- Antwerpen Art Fair, Antwerpen, Belgium
Wystawa obrazów (Marzec-Maj 2021)
Emilia GĄSIENICA-SETLAK
Emilia GĄSIENICA-SETLAK (ur. 1986 r. w Zakopanem). Abiturientka zakopiańskiego Zespołu Szkół Plastycznych im. Antoniego Kenara, 2005 r. Studiowała w pracowniach prof. Teresy Kotkowskiej- Rzepeckiej i prof. Leszka Misiaka na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Dyplom z aneksem graficznym w pracowni drzeworytu prof. Bogdana Migi otrzymała w 2011 roku. Zajmuje się malarstwem oraz grafiką warsztatową. Meritum jej zainteresowań artystycznych są kolor, syntetyczna kompozycja oraz ich relacje z otoczeniem. Zróżnicowana twórczość malarki układa się w cykle tematyczne, z których najbardziej rozpoznawalne to abstrakcjonistyczne „Forma przejściowa” i „Zmierzch”, rozpięty pomiędzy neofowizmem i realizmem „Lux In Tenebris” oraz „Umizgi”, czerpiące z tradycji postimpresjonistów, „barwnych” okresów Picassa, a czasem wręcz z estetyki pop artu. Wystawia zarówno w Polsce jak i Hiszpanii, Włoszech, Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Japonii, Emiratach Arabskich, Bułgarii oraz na Węgrzech. W dorobku ma udział w czterdziestu wystawach indywidualnych oraz w ponad osiemdziesięciu wystawach zbiorowych i targach sztuki. Prace artystki znajdują się w polskich i węgierskich zbiorach muzealnych oraz kolekcjach prywatnych w Europie, Azji i Stanach Zjednoczonych. Jej prace ilustrują okładki książek Swetosława Minkowa „Siła nieczysta” (Wyd. „Scriptum”, 2005) i „Nazwy wodne dorzecza Wisły” dr Urszuli Bijak (Instytut Języka Polskiego PAN, 2013) oraz gościły na okładce prestiżowego czasopisma „Women In Art 278 Magazine”, 2014. Ponadto, płótna jej autorstwa wzięły udział w zdjęciach do hiszpańsko-amerykańskiego filmu fabularnego „Embers” w reżyserii Claire Carre, 2015.

Wystawa obrazów (Wrzesień-Listopad 2020)
Jan Bonawentura Ostrowski
Jan Bonawentura Ostrowski - urodził się w Częstochowie, ale całe życie związany jest z Warszawą. Tutaj ukończył wydział rzeźby na Akademii Sztuk Pięknych. Studiował też malarstwo na Academia di Belle Arte "Brera" Uprawia rysunek prasowy, grafikę warsztatową, rzeźbę oraz malarstwo sztalugowe. Artysta jest autorem wielu wystaw indywidualnych w kraju i za granicą, a jego prace znajdują się w zbiorach muzealnych i prywatnych wielu państwach Europy oraz USA. Bierze czynny udział w różnych wydarzeniach kulturalnych m.in. jest często zapraszany na plenery i sympozja malarskie.
Wystawa obrazów
prof. nzw dr hab. Ernesta Zawady & Barbary Felusiak-Zawady
Prof. nzw dr hab. Ernest Zawada
Urodzony w 1971 roku w Cieszynie. Studia na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Dyplom z wyróżnieniem w pracowni prof. Stefana Gierowskiego i doc. Krzysztofa Wyznera(1995). Dwukrotny stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (1995, 2007). Nominowany do nagrody Ikara w 2006 roku oraz nagrody marszałka województwa śląskiego. W roku 2008 uzyskał stopień doktora habilitowanego sztuki, a w 2009 roku tytuł profesora nadzwyczajnego. Autor 70 wystaw indywidualnych. Dotychczas brał udział w 75 wystawach zbiorowych. Wystawiał m.in. w Waszyngtonie, Nowym Yorku, Izraelu (Acco), Niemczech, Włoszech (Rzym), Brukseli, Węgrzech (Budapeszt), Ukrainie, Czechach, Słowacji, z artystami tej miary co Igor Mitoraj, Reinhard Roy, Istvan Haas, Stefan Gierowski, Andrzej Gieraga, Aleksandra Jachtoma, Rajmund Ziemski i innych. Jego malarstwo reprodukowano w albumie wydanym przez Galerię Prezydencką w Warszawie, obok prac znamienitych malarzy takich jak: Jerzy Nowosielski, Jan Tarasin, Henryk Stażewski, Władysław Hasior, Jerzy Tchórzewski. Prezentował prace podczas kolejnych edycji Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Ulicy w Warszawie oraz Festiwalu Karuzela Cooltury (obok Franciszka Starowieyskiego). Autor książki ,,Nauka rysunku - ucz się od polskich mistrzów’’ (Wydawnictwo PWN). Zajmuje się malarstwem sztalugowym, grafiką warsztatową, rzeźbą i instalacją. Jest autorem happeningów w przestrzeni publicznej. Aktualnie pełni funkcję kuratora Galerii Akademickiej ATH w Bielsku-Białej. Jego prace znajdują się w kolekcjach muzealnych (Acco - Izrael, Watykan, Bielsko-Biała) oraz prywatnych w kraju i na świecie (m.in. kolekcja Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego i Stefana Gierowskiego).
Barbara Felusiak-Zawada
Barbara Felusiak-Zawada, ukończyła studia wyższe na Uniwersytecie Łódzkim, przez szereg lat pracowała jako pedagog, zajmując się jednocześnie aranżacją wnętrz i projektowaniem mody. Jej modowa kreacja była prezentowana na prestiżowym pokazie Karuzela Cooltury w Świnoujsciu, oraz w Telewizji Polsat. Jest autorką akcji plastycznych realizowanych z młodzieżą w przestrzeni publicznej takich jak: ,,Smok recyklingu”(2010), ,, Metamorfozy”(2014), ,,Nawet smoki umierają”(2018) W ostatnim czasie swoje artystyczne zamiłowania rozwija w zakresie sztuki, realizując prace w technice pastelowej. Tematyka prac to głównie pejzaż i martwa natura.
Wystawa obrazów (Maj - Czerwiec 2019)
WYSTAWA JUBILEUSZOWA
- V LAT MALINOWEJ GALERII SZTUKI -
"Malarz to nie ten, kto jest natchniony,
lecz ten, który jest w stanie natchnąć innych"
(Salvador Dali)
Wystawa obrazów (Maj 2019)
Bruno Koper
Bruno Koper urodził się 30 stycznia 1941 r. w Douarnenez w Bretanii. Mieszka i pracuje od ponad 50 lat w Paryżu. Studiował malarstwo na paryskim Beaux-Arts (1965-1968), historię sztuki i archeologii (1967-1969), pedagogikę sztuk plastycznych na Uniwersytecie w Vincennes /Paryż VIII/ (1969-1972) oraz socjologię sztuki (1973-1977) w Wyższej Szkole Nauk Społecznych w Paryżu. W latach 1972-1973 odbył staż w pracowni plakatu u prof. Henryka Tomaszewskiego na ASP w Warszawie. W 1985 r. obronił na Sorbonie doktorat z historii sztuki współczesnej na temat „Polska Szkoła Plakatu 1945-1981”.Wykładowca historii plakatu w Wyższej Szkole Sztuk Dekoracyjnych w Strasburgu (1998-2000) oraz na Wydziale Sztuk Plastycznych Uniwersytetu Paris 8 w Saint-Denis, gdzie prowadził także pracownię plakatu i malarstwa (1990-2006). Od 2009 do 2018 r. jako visiting professor prowadził w Instytucie Edukacji Artystycznej APS wykłady z historii plakatu, warsztaty plakatu i organizuje liczne wystawy. Od 1960 r. brał udział w wielu indywidualnych i zbiorowych wystawach malarstwa, ilustracji, grafiki i plakatu we Francji, Polsce, Litwie, Niemczech, Macedonii, Grecji, Szwecji, a także w „Międzynarodowym Biennale Plakatu” w Warszawie. Związany z międzynarodową grupą artystyczną Decentrystów, uczestniczył w jej wystawach (Kalisz, Ostrowiec, Warszawa, Wilno). Jego prace znajdują się w kolekcjach publicznych i prywatnych we Francji, USA, Argentynie, Włoszech, Maroku, Egipcie, Polsce. Pracuje jako ilustrator, akwarelista, plakacista, grafik i artysta-malarz. Uprawia także dziennikarstwo i krytykę sztuki. Jest zapalonym cyklistą i na rowerze odwiedził już prawie cały świat. Jako malarz, ilustrator i grafik staram się mieć ironiczny dystans do własnych plastycznych opowieści i dywagacji, z poczuciem humoru lawirować wśród elementów banalnych, którym chcę nadać cechy zaskakujące i niespodziewane. Jako wykładowca sztuki plakatu za cel nauczania stawiam sobie wyzwolenie wyobraźni studentów, pomoc w znalezieniu najlepszego pomysłu ilustrującego zadany temat i – przede wszystkim – plastycznej oryginalności, wiernie odzwierciedlającej osobowość młodego człowieka.

Wystawa obrazów (Marzec-Kwiecień 2019)
Maja Wojnarowska i Zofia Samusik-Zaremba
Maja Wojnarowska
Urodzona w Tarnowie, ukończyła w Warszawie Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych a następnie Akademię Sztuk Pięknych, Wydział Malarstwa i Grafiki. Dyplom z wyróżnieniem uzyskała w pracowni prof. Józefa Mroszczaka (grafika użytkowa) i prof. Jerzego Tchorzewskiego (malarstwo). Dodatkowo ukończyła specjalizację w pracowni malarstwa ściennego prof. Jacka Sienickiego, oraz rok studiów na wydziale Konserwacji Zabytków. Po studiach debiutowała udziałem w wystawie „Asocjacje” Warszawa, Hybrydy 1969. Jako grafik - projektant pracowała dla Wydawnictw Handlu Zagranicznego, W.A.G-u, Agpolu i innych agencji reklamowych. Wykonywała także ilustracje i malarstwo ścienne. Otrzymała kilka nagród za plakaty reklamowe i znaki graficzne. Jako stypendystka Ministerstwa Kultury studiowała w Ecole Superieure des Arts Decoratifs w Paryżu. Prowadziła gminny Ośrodek Kultury w Łącku, uczyła malarstwa i rysunku w I Prywatnym Liceum Plastycznym w Płocku. Od 1985 r. zajmuje się głownie malarstwem i malarstwem ściennym (m.in. freski w Centrum Szpitalnym dla Dzieci w Bouillon pod Paryżem). Brała udział w wielu wystawach zbiorowych w kraju i zagranicą oraz licznych plenerach malarskich. Organizowała międzynarodowe plenery malarskie w Łącku. Wystawiała swoje prace na kilkunastu wystawach indywidualnych. Jej prace znajdują się w kolekcjach w kraju i za granicą (m.in. USA, Francja, Holandia, Węgry, Niemcy, Anglia) były też wystawiane na aukcjach dobroczynnych w Warszawie, Lubinie, Książu, Płocku. Organizuje warsztaty plastyczne dla dzieci i młodzieży współpracując z fundacjami i stowarzyszeniami. Współpracuje ze szkołą rysunku „Eureka”, przygotowując młodzież do egzaminów.
Tematem jej obrazów jest głównie przyroda - zarówno pejzaż jak portrety zwierząt i roślin, nie zawsze potraktowane realistycznie. Tworzy na plenerach we Francji, na Węgrzech, w Sandomierzu, Lucieniu, Sannikach, Płocku. Najchętniej maluje duże płótna w technice akrylowej, portrety koni i psów w pastelu oraz dekoracyjne wielkoformatowe malarstwo ścienne.

Zofia Samusik-Zaremba
Absolwentka Wydziału Sztuk Pięknych na Uniwersytecie im. Mikołaja Kopernika w Toruniu, dyplom z wyróżnieniem w 1964 roku w Pracowni Grafiki prof. Edmunda Piotrowicza. W tym samym roku przyjęta do Związku Polskich Artystów Plastyków. Od 1998 r. należy do Stowarzyszenia Pastelistów polskich. W latach 1968-1996 pracowała w Dziale Sztuki Muzeum Mazowieckiego w Płocku, w latach 1993-1997 i 2007-2008 była nauczycielem wychowania plastycznego w LO im. St. Małachowskiego w Płocku, 1995-2011 pracowała w I Prywatnym Liceum Plastycznym w Płocku. W latach 1991-1999 uczestniczyła w Międzynarodowych Plenerach Malarskich organizowanych przez Darmstadter Sezession w Mirabel (Departament Ardeche, Francja)
i Csongrad (Węgry). Jej prace prezentowane były na 32 wystawach indywidualnych. Uczestniczyła