Nagrody Najlepsze Medyczne SPA
Głosowanie Prestige SPA Awards


Malinowa Galeria Sztuki

01.10.2016

Malinowa Galeria Sztuki rozpoczęła swą działalność w maju 2014 r. w Hotelu Medical SPA**** Malinowy Zdrój w Solcu-Zdroju. Opiekunem artystycznym została P. Krystyna Prządka, artysta plastyk, znana w środowisku artystycznym jako malarka malarstwa sztalugowego i na jedwabiu oraz jako organizator ogólnopolskich plenerów malarskich. To z Jej inicjatywy i aprobaty Zarządu Hotelu  powstała ta ciesząca się coraz większym zainteresowaniem galeria sztuki. Hotel Malinowy Zdrój z wielkim zaangażowaniem promuje kulturę i sztukę czego dowodem są cykliczne wernisaże odbywające się w rytmie dwumiesięcznym i zwyczajowo w pierwszą sobotę danego miesiąca. Prezentowane dzieła sztuki nie tylko  można podziwiać, ale również zakupić. Wszelkich informacji na ten temat udziela Recepcja Hotelu.

W Malinowej Galerii Sztuki mieliśmy zaszczyt gościć następujących artystów:
- Jan Bonawentura Ostrowski,
- Benedykt Kroplewski,
- Anna Panek,
- Krystyna Prządka,
- Helena Zadrejko,
- Renata Wojnarowicz,
- Barbara Pierzgalska,
- Magdalena Łazar-Massier,
- Lidia Domagała,
- Bożena Cajdler-Gruszkiewicz,
- Jan Żyrek,
- Maria Dziopak,
- Maria Adamus-Biskupska,
- Jerzy Boberski,
- Ernest Zawada,
- Adam Kunikowski,
- Emilia Gąsienica-Setlak,
- Anna Wojewoda, Tomasz  Starzyński, Sebastian Starzyński,
- Maja Wojnarowska,
- Zofia Samusik-Zaremba,
- Barbara Felusiak-Zawada.

Obecnie mamy przyjemność prezentować obrazy 
prof. nzw dr hab. Ernesta Zawady & Barbary Felusiak-Zawady

Prof. nzw dr hab. Ernest Zawada
Urodzony w 1971 roku w Cieszynie. Studia na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Dyplom z wyróżnieniem w pracowni prof. Stefana Gierowskiego i doc. Krzysztofa Wyznera(1995). Dwukrotny stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (1995, 2007). Nominowany do nagrody Ikara w 2006 roku oraz nagrody marszałka województwa śląskiego. W roku 2008 uzyskał stopień doktora habilitowanego sztuki, a w 2009 roku tytuł profesora nadzwyczajnego. Autor 70 wystaw indywidualnych. Dotychczas brał udział w 75 wystawach zbiorowych. Wystawiał m.in. w Waszyngtonie, Nowym Yorku, Izraelu (Acco), Niemczech, Włoszech (Rzym), Brukseli, Węgrzech (Budapeszt), Ukrainie, Czechach, Słowacji, z artystami tej miary co Igor Mitoraj, Reinhard Roy, Istvan Haas, Stefan Gierowski, Andrzej Gieraga, Aleksandra Jachtoma, Rajmund Ziemski i innych. Jego malarstwo reprodukowano w albumie wydanym przez Galerię Prezydencką w Warszawie, obok prac znamienitych malarzy takich jak: Jerzy Nowosielski, Jan Tarasin, Henryk Stażewski, Władysław Hasior, Jerzy Tchórzewski. Prezentował prace podczas kolejnych edycji Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Ulicy w Warszawie oraz Festiwalu Karuzela Cooltury (obok Franciszka Starowieyskiego). Autor książki ,,Nauka rysunku - ucz się od polskich mistrzów’’ (Wydawnictwo PWN). Zajmuje się malarstwem sztalugowym, grafiką warsztatową, rzeźbą i instalacją. Jest autorem happeningów w przestrzeni publicznej. Aktualnie pełni funkcję kuratora Galerii Akademickiej ATH w Bielsku-Białej. Jego prace znajdują się w kolekcjach muzealnych (Acco - Izrael, Watykan, Bielsko-Biała) oraz prywatnych w kraju i na świecie (m.in. kolekcja Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego i Stefana Gierowskiego).


Barbara Felusiak-Zawada
Barbara Felusiak-Zawada, ukończyła studia wyższe na Uniwersytecie Łódzkim, przez szereg lat pracowała jako pedagog, zajmując się jednocześnie aranżacją wnętrz i projektowaniem mody. Jej modowa kreacja była prezentowana na prestiżowym pokazie Karuzela Cooltury w Świnoujsciu, oraz w Telewizji Polsat. Jest autorką akcji plastycznych realizowanych z młodzieżą w przestrzeni publicznej takich jak: ,,Smok recyklingu”(2010), ,, Metamorfozy”(2014), ,,Nawet smoki umierają”(2018) W ostatnim czasie  swoje artystyczne zamiłowania rozwija w zakresie sztuki, realizując prace w technice pastelowej. Tematyka prac to głównie pejzaż i martwa natura.

Miło nam poinformować, iż istnieje możliwość nabycia obrazów prezentowanych w Malinowej Galerii Sztuki (Kawiarnia Hotelu).
Szczegóły w Recepcji Hotelu.


Wystawa obrazów (Maj - Czerwiec 2019)
WYSTAWA JUBILEUSZOWA
- V LAT MALINOWEJ GALERII SZTUKI -

"Malarz to nie ten, kto jest natchniony,
lecz ten, który jest w stanie natchnąć innych"
(Salvador Dali)

Wystawa obrazów (Maj 2019)
Bruno Koper
Bruno Koper urodził się 30 stycznia 1941 r. w Douarnenez w Bretanii. Mieszka i pracuje od ponad 50 lat w Paryżu. Studiował malarstwo na paryskim Beaux-Arts (1965-1968), historię sztuki i archeologii (1967-1969), pedagogikę sztuk plastycznych na Uniwersytecie w Vincennes /Paryż VIII/ (1969-1972) oraz socjologię sztuki (1973-1977) w Wyższej Szkole Nauk Społecznych w Paryżu. W latach 1972-1973 odbył staż w pracowni plakatu u prof. Henryka Tomaszewskiego na ASP w Warszawie. W 1985 r. obronił na Sorbonie doktorat z historii sztuki współczesnej na temat „Polska Szkoła Plakatu 1945-1981”.Wykładowca historii plakatu w Wyższej Szkole Sztuk Dekoracyjnych w Strasburgu (1998-2000) oraz na Wydziale Sztuk Plastycznych Uniwersytetu Paris 8 w Saint-Denis, gdzie prowadził także pracownię plakatu i malarstwa (1990-2006). Od 2009 do 2018 r. jako visiting professor prowadził w Instytucie Edukacji Artystycznej APS wykłady z historii plakatu, warsztaty plakatu i organizuje liczne wystawy. Od 1960 r. brał udział w wielu indywidualnych i zbiorowych wystawach malarstwa, ilustracji, grafiki i plakatu we Francji, Polsce, Litwie, Niemczech, Macedonii, Grecji, Szwecji, a także w „Międzynarodowym Biennale Plakatu” w Warszawie. Związany z międzynarodową grupą artystyczną Decentrystów, uczestniczył w jej wystawach (Kalisz, Ostrowiec, Warszawa, Wilno). Jego prace znajdują się w kolekcjach publicznych i prywatnych we Francji, USA, Argentynie, Włoszech, Maroku, Egipcie, Polsce. Pracuje jako ilustrator, akwarelista, plakacista, grafik i artysta-malarz. Uprawia także dziennikarstwo i krytykę sztuki. Jest zapalonym cyklistą i na rowerze odwiedził już prawie cały świat. Jako malarz, ilustrator i grafik staram się mieć ironiczny dystans do własnych plastycznych opowieści i dywagacji, z poczuciem humoru lawirować wśród elementów banalnych, którym chcę nadać cechy zaskakujące i niespodziewane. Jako wykładowca sztuki plakatu za cel nauczania stawiam sobie wyzwolenie wyobraźni studentów, pomoc w znalezieniu najlepszego pomysłu ilustrującego zadany temat i – przede wszystkim – plastycznej oryginalności, wiernie odzwierciedlającej osobowość młodego człowieka.


Wystawa obrazów (Marzec-Kwiecień 2019)
Maja Wojnarowska i Zofia Samusik-Zaremba

Maja Wojnarowska
Urodzona w Tarnowie, ukończyła w Warszawie  Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych a następnie Akademię Sztuk Pięknych,  Wydział Malarstwa i Grafiki. Dyplom z wyróżnieniem uzyskała w pracowni prof. Józefa Mroszczaka (grafika użytkowa) i prof. Jerzego Tchorzewskiego (malarstwo). Dodatkowo ukończyła specjalizację w pracowni malarstwa ściennego prof. Jacka Sienickiego, oraz rok studiów na wydziale Konserwacji Zabytków. Po studiach debiutowała udziałem w wystawie „Asocjacje” Warszawa, Hybrydy 1969. Jako grafik - projektant pracowała dla Wydawnictw Handlu Zagranicznego, W.A.G-u, Agpolu i innych agencji reklamowych. Wykonywała także ilustracje i malarstwo ścienne. Otrzymała kilka nagród za plakaty reklamowe i znaki graficzne. Jako stypendystka Ministerstwa Kultury studiowała w Ecole Superieure des Arts Decoratifs w Paryżu. Prowadziła gminny Ośrodek Kultury w Łącku, uczyła malarstwa i rysunku w I Prywatnym Liceum Plastycznym w Płocku. Od 1985 r. zajmuje się głownie malarstwem i malarstwem ściennym (m.in. freski w Centrum  Szpitalnym dla Dzieci w Bouillon pod Paryżem). Brała udział w wielu wystawach zbiorowych w kraju i zagranicą oraz licznych plenerach malarskich. Organizowała międzynarodowe plenery malarskie w Łącku. Wystawiała swoje prace na kilkunastu wystawach indywidualnych. Jej prace znajdują się w kolekcjach w kraju i za granicą (m.in. USA, Francja, Holandia, Węgry, Niemcy, Anglia) były też wystawiane na aukcjach dobroczynnych w Warszawie, Lubinie, Książu, Płocku. Organizuje warsztaty plastyczne dla dzieci i młodzieży współpracując z fundacjami i stowarzyszeniami. Współpracuje ze szkołą  rysunku „Eureka”, przygotowując młodzież do egzaminów.
Tematem jej obrazów jest głównie przyroda - zarówno pejzaż jak portrety zwierząt i roślin, nie zawsze potraktowane realistycznie. Tworzy na plenerach we Francji, na Węgrzech, w Sandomierzu, Lucieniu, Sannikach, Płocku. Najchętniej maluje duże płótna w technice akrylowej, portrety koni i psów w pastelu oraz dekoracyjne wielkoformatowe malarstwo ścienne.

Zofia Samusik-Zaremba
Absolwentka Wydziału Sztuk Pięknych na Uniwersytecie im. Mikołaja Kopernika w Toruniu, dyplom z wyróżnieniem w 1964 roku w Pracowni Grafiki prof. Edmunda Piotrowicza. W tym samym roku przyjęta do Związku Polskich Artystów Plastyków. Od 1998 r. należy do Stowarzyszenia Pastelistów polskich. W latach 1968-1996 pracowała w Dziale Sztuki Muzeum Mazowieckiego w Płocku, w latach 1993-1997 i 2007-2008 była nauczycielem wychowania plastycznego w LO im. St. Małachowskiego w Płocku, 1995-2011 pracowała w I Prywatnym Liceum Plastycznym w Płocku. W latach 1991-1999 uczestniczyła w Międzynarodowych Plenerach Malarskich organizowanych przez Darmstadter Sezession w Mirabel (Departament Ardeche, Francja)
i Csongrad (Węgry). Jej prace prezentowane były na 32 wystawach indywidualnych. Uczestniczyła w ponad 175 wystawach zbiorowych. Inspirację do swej twórczości czerpie głównie z pejzażu. Jej prace znajdują się w zbiorach prywatnych (krajowych i zagranicznych) i państwowych m. in. Bibliotece Narodowej w Warszawie, Muzeum Narodowym w Szczecinie, Muzeum Okręgowym w Toruniu, Muzeum Mazowieckim w Płocku, Muzeum Diecezjalnym w Płocku, Płockiej Galerii Sztuki, Płockiej Książnicy, Bibliotece im. C.K. Norwida w Zielonej Górze.
Wyróżnienia i nagrody:
1985 - nagroda Ministra Kultury i Sztuki za całokształt działalności twórczej.
2009 - nagroda Prezydenta Miasta Płocka za wybitne działania w dziedzinie sztuki i promocję płockiej kultury w kraju i za granicą.
2018 - medal pamiątkowy „PRO MAZOVIA” nadany przez Marszałka Województwa Mazowieckiego.

Wystawa obrazów (Grudzień 2018-Luty 2019)
Adam Kunikowski
Artysta malarz, członek Związku Polskich Artystów Malarzy i Grafików. Uprawia malarstwo sztalugowe. Najchętniej podejmuje temat krajobrazu, martwej natury, scen rodzajowych i batalistycznych. Prezentował swoje prace    w ponad 200 wystawach zbiorowych i indywidualnych w kraju i za granicą (Niemcy, Czechy, Francja, Japonia, Włochy). Laureat nagród i wyróżnień, uczestnik wielu plenerów i przedsięwzięć artystycznych. Prace w zbiorach muzealnych i kolekcjach prywatnych. 

Zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej www.a.kunikowski.csd.plWystawa obrazów (Październik-Listopad 2018)
Bożeny Cajdler-Gruszkiewicz i Lidii Domagała

Bożena Cajdler-Gruszkiewicz ur. w Kaliszu. Studiowała na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu im. M. Kopernika w Toruniu. W 1965 r. uzyskała dyplom z malarstwa w pracowni prof. St. Borysowskiego. Uprawia malarstwo sztalugowe, oraz rysunek. Mieszka i tworzy w Zielonej Górze. W 2015 r  otrzymała Nagrodę Kulturalną Prezydenta Miasta Zielonej Góry z okazji Jubileuszu 50–lecia pracy twórczej. W swym bogatym dorobku artystycznym posiada wiele wystaw indywidualnych i zbiorowych. Bierze udział w licznych plenerach i sympozjach ogólnopolskich i międzynarodowych. Jej prace znajdują się w zbiorach Muzeum Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze, WiMBP w Zielonej Górze, Uniwersytetu Zielonogórskiego, BWA w Opolu i Białymstoku, Muzeum w Paradyżu, oraz w kolekcjach prywatnych.Lidia Domagała ukończyła Akademię Sztuk Pięknych we Wrocławiu na Wydziale Ceramiki i Szkła. Dyplom uzyskała w 1985 roku z zakresu ceramiki w pracowni prof. Krystyny Cybińskiej. W zakresie malarstwa studiowała w pracowni prof. Stanisława Rodzińskiego i prof. Andrzeja Klimczaka – Dobrzanieckiego. Uprawia malarstwo sztalugowe i ceramikę artystyczną. Od 1988 r. jest członkiem ZPAP. Mieszka i tworzy w Zielonej Górze.  W swym dorobku twórczym posiada wiele wystaw indywidualnych, bierze udział w licznych wystawach zbiorowych, oraz w plenerach plastycznych ogólnopolskich i międzynarodowych. Jej prace znajdują się w kolekcjach prywatnych i państwowych we Francji, USA, Niemczech, Austrii, Holandii, Czechach, Słowacji, Polsce, oraz w Konsulacie RP na Litwie.


Wystawa obrazów (Lipiec-Wrzesień 2018)
Jan Bonawentura Ostrowski

Jan Bonawentura Ostrowski - urodził się w Częstochowie, ale całe życie związany jest z Warszawą. Tutaj ukończył wydział rzeźby na Akademii Sztuk Pięknych. Studiował też malarstwo na Academia di Belle Arte "Brera" Uprawia rysunek prasowy, grafikę warsztatową, rzeźbę oraz malarstwo sztalugowe. Artysta jest autorem wielu wystaw indywidualnych w kraju i za granicą, a jego prace znajdują się w zbiorach muzealnych i prywatnych wielu państwach Europy oraz USA. Bierze czynny udział w różnych wydarzeniach kulturalnych m.in.  jest często zapraszany na plenery i sympozja malarskie.

 

Wystawa obrazów (Maj-Czerwiec 2018)
Maria Adamus-Biskupska, Jerzy Boberski

Maria Adamus-Biskupska
Studia na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie w pracowni prof. Włodzimierza Kunza. W 1991 r. dyplom z wyróżnieniem i nagroda za najlepszy dyplom Wydziału Malarstwa krakowskiej ASP. W roku akademickim 1990/91 studia na Wydziale Malarstwa Akademie der Bildenden Kuenste w Norymberdze w pracowni prof. Georga Karla Pfahlera. W 1992 r. stypendium malarskie w Granadzie (Hiszpania) przyznane przez Ligę Miast Europejskich z siedzibą w Dordrechcie. 25 wystaw indywidualnych m.in. w Polsce, Niemczech, Szwajcarii, Hiszpanii. Udział w licznych wystawach zbiorowych we Francji, Szwajcarii, Hiszpanii, Niemczech, Czechach. Zajmuje się malarstwem. Prace w zbiorach państwowych i prywatnych w kraju i za granicą.

Istnieje możliwość zamówienia portretu lub kopii malarstwa dawnych mistrzów.

  

Jerzy Boberski
Po studiach na Politechnice Warszawskiej przez 10 lat zajmował się ceramiką artystyczną. Kolejnych kilkanaście lat spędził w Australii, gdzie pracował jako projektant grafiki użytkowej oraz ilustrator. Od początku lat 90-tych jego prace można znaleźć w wydawnictwach poświęconych fotografii, ilustracji oraz projektowaniu (The Wizards of Oz). Współpracował z wieloma agencjami reklamowymi oraz dewelowperami.  Prowadził też działalność wydawniczą (Miesięcznik "Aspekt"). Cały czas uprawiał malarstwo olejne. Oprócz malarstwa zajmuje się grafiką komputerową. Autor wystaw indywidualnych (ostatnie: Berlin 2011, Warszawa 2014) i uczestnik wielu wystaw zbiorowych. Jego prace znajdują się w kolekcjach prywatnych na całym świecie. Członek ZPAP.

  

Wystawa obrazów (Marzec-Kwiecień 2018)
Anna Wojewoda, Tomasz  Starzyński, Sebastian StarzyńskiAnna Wojewoda, Zielona Góra
Ukończyła malarstwo w Instytucie Sztuk Wizualnych, na Wydziale Artystycznym, Uniwersytetu Zielonogórskiego (dyplom w pracowni prof. Stanisława Kortyki), Edukację Artystyczną w zakresie sztuk plastycznych w Instytucie Sztuki i Kultury Plastycznej Wydziału Artystycznego i Filologię Polską w WSP w Zielonej Górze. Otrzymała nagrodę Instruktora Roku Zielonogórskiego Ośrodka Kultury w 1999 r. i Nagrodę Prezydenta Miasta Zielona Góra w dziedzinie upowszechniania plastyki  w roku 2000 i 2015. Członek Okręgu Zielonogórskiego ZPAP.Autorka warsztatów twórczych dla dzieci i dorosłych, juror i organizator konkursów, wystaw i galerii prac dzieci, młodzieży i dorosłych, uczestnik aukcji charytatywnych, warsztatów i plenerów malarskich w Polsce i za granicą, wielu wystaw indywidualnych i zbiorowych. Zajmuje się malarstwem, tworzy pastele i kolaże. Jej prace znajdują się  w zbiorach instytucji i kolekcjach prywatnych w Polsce i za granicą.

     

Tomasz  Starzyński, Brzeg
Ukończył malarstwo w Instytucie Sztuk Pięknych WSP w Częstochowie (obecnie Akademia Jana Długosza) w pracowni  prof. Włodzimierza  Kuleja, grafikę warsztatową na ASP we Wrocławiu (dyplom w pracowni prof. Anny Janusz-Strzyż), malarstwo (w pracowni prof. Leszka Mickosia). Odznaczony srebrnym krzyżem zasługi w 2000 r., laureat I nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w 1999 r. , nagrody Marszałka Województwa Podkarpackiego. Otrzymał nagrodę Burmistrza miasta Brzeg w dziedzinie kultury i edukacji w 2000 r. Członek Okręgu Wrocławskiego ZPAP. Bierze udział w plenerach malarskich, warsztatach plastycznych, aukcjach charytatywnych. W latach 1995 -2000 organizator Salonu Sztuki  – „Zderzenia” w Brzeskiej Galerii Sztuki. Autor 15 wystaw indywidualnych, uczestnik  ok.90 wystaw zbiorowych. Wielokrotnie nagradzany w konkursach  malarskich. Prace w zbiorach instytucji i kolekcjach prywatnych w Polsce i za granicą m.in. w Kanadzie, Norwegii, Niemczech, Szwajcarii i Austrii. Uprawia malarstwo sztalugowe i grafikę.

 

Sebastian Starzyński, Opole
Ukończył wzornictwo przemysłowe na wydziale Architektury Wnętrz i Wzornictwa Przemysłowego Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu, oraz planowanie przestrzenne na wydziale Architektury Politechniki Wrocławskiej, absolwent Liceum Renowacji Zabytków w Brzegu. Bierze udział w plenerach malarskich, warsztatach artystycznych, wystawach indywidualnych i zbiorowych, m.in. BWA Ostrów Wlkp., BWA Nowy Sącz, Muzeum Kresów Lubaczów, Lewin Brzeski, Wrocław, Zielona Góra. Uczestnik aukcji charytatywnych m.in. „Polscy Artyści Plastycy Dzieciom” Fundacji Serce Europejskie Centrum Przyjaźni Dziecięcej, w  ambasadzie RP w Nowym Jorku. Prace w zbiorach instytucji i kolekcjach prywatnych w Polsce i za granicą. Zajmuje się projektowaniem wnętrz, grafiką użytkową, wystawiennictwem, książką artystyczną. Uprawia rysunek i malarstwo.

   

Wystawa obrazów (Styczeń-Luty 2018) Krystyna Prządka


Urodzona w 1959 r. w Wolsztynie. Absolwentka Wyższej Szkoły Sztuki Stosowanej w Poznaniu, gdzie uzyskała dyplom z wyróżnieniem z malarstwa sztalugowego w pracowni profesora Włodziemierza Dudkowiaka oraz malarstwa w architekturze w pracowni profesora Andrzeja Łubowskiego. Jest również magistrem pedagogiki.  Należy do ZPAP w Zielonej Górze. ,,Ambasadorka Miasta Rzepina‘’ za dorobek artystyczny i promocje miasta. W jej dorobku artystycznym widnieje trwała wystawa 14 obrazów olejnych, Drogi Krzyżowej w Kościele Św. Katarzyny w Rzepinie. Autorka kilkudziesięciu wystaw indywidualnych i zbiorowych  w kraju i za granicą min: Francja, Niemcy, Czechy. Uprawia malarstwo sztalugowe i na jedwabiu. Komisarz plenerów ogólnopolskich i między- narodowych.

 


Malinowa Galeria SztukiRezerwacja telefoniczna

+48 41 370 4000Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o leczeniu uzdrowiskowym, atrakcjach regionu i promocyjnych cenach w Malinowym Zdroju zapisz się do naszego newslettera. Klikając "Zapisz się" zgadzasz się z następującą treścią: "Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych drogą elektroniczną na podany przeze mnie adres e-mail, zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. nr 144, poz. 1204, z późn. zm.)"

skocz do góry
Hotel**** Medical Spa Malinowy Zdrój
ul. Leśna 7, 28-131, Solec-Zdrój, woj. Swiętokrzyskie
Tel. 41 370 4000
realizacja