Notice: Undefined index: switch in /malinowyzdroj/classes/www_config.php on line 57
Specjaliści rekomendują - Rehabilitacja medical spa świętokrzyskie, uzdrowisko, Solec Zdrój - rehabilitacja kręgosłupa - spa
medical spa świętokrzyskie, uzdrowisko, Solec Zdrój - rehabilitacja kręgosłupa - spa

Specjaliści rekomendują


Planujesz pobyt leczniczo-rehabilitacyjny w Malinowym Zdroju, ale nie jesteś pewien, czy oferta skierowana jest właśnie do Ciebie? - wiedz, że pobyt w MedicalSPA to świetne rozwiązanie dla osób ceniących sobie komfort i specjalistyczne lecznictwo uzdrowiskowe. Jest to miejsce w którym można połączyć wypoczynek i relaks z zabiegami leczniczo-rehabilitacyjnymi. 

Zapraszamy do telefonicznych porad medycznych 
pod nr tel. 517 207 629
 z dr n. med. Markiem Grabskim.  
W każdą ŚRODĘ w godz. 18.00 – 20.00 


Zalecane zastosowanie wody siarczkowej:
- leczenie atopowego zapalenia skóry
- rehabilitacja przy rwie kulszowej
- leczenie zwyrodnień stawów
- rehabilitacja kręgosłupa
- leczenie cukrzycy
- leczenie miażdżycy
- rehabilitacja stanów pourazowych oraz przeciążeniowych narządu ruchu
- leczenie dyskopatii
- leczenie chorób ginekologicznych
- leczenie zaburzeń tętniczego krążenia obwodowego
 
"Możliwość wykorzystania naturalnych solanek siarczkowo - bromkowo - jodkowo - borowych powoduje, że korzyści wypoczynkowo - lecznicze powinny być szczególnie atrakcyjne dla cierpiących na schorzenia układu kostno - stawowego, nerwowego..."

Konsultant Wojewódzki ds. Rehabilitacji Medycznej
Dr n. med. Wojciech Szwarczyk

"Woda ze źródła Malina może być wykorzystana do zabiegów leczniczych zwłaszcza do kąpieli indywidualnych - całkowitych lub częściowych oraz do picia i płukania jam ciała. Kąpiele lecznicze powodują również poprawę przewlekłych stanów zapalnych miednicy małej łagodząc dolegliwości bólowe podbrzusza i krzyży. Solanki aktywują pracę jajników, wspomagają znacznie leczenie niepłodności, zaburzeń seksualnych i dolegliwości klimakterycznych. Skuteczność odnotowano też w leczeniu nadwagi i innych chorób metabolicznych. Najsilniejsza woda o tak doskonałym stężeniu mineralnym ma szerokie i nadzwyczaj skuteczne zastosowanie w leczeniu schorzeń skóry tj. trądzik, wszystkie typy egzemy, atopowe i oporne zapalenia skóry, łuszczycę..."
Specjalista Ginekologii i Położnictwa, Specjalista Endokrynologii
Prof. dr hab. med. Józef Krzysiek

"W obecnej dobie głównym wskazaniem do stosowania kąpieli w wodach siarczkowych są: choroby układu ruchu o charakterze zwyrodnieniowym, przewlekłe choroby zapalne - zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa, reumatoidalne zapalenie stawów o mniejszej aktywności, niektóre choroby skóry, wybrane choroby układu nerwowego i zespoły bólowe oraz zaburzenia krążenia obwodowego o charakterze miażdżycowym... "
Zakład Reumatologii i Balneologii Collegium Medium UJ
Dr hab. med. Piotr Głuszko

"Efekt leczniczy kąpieli siarczkowo - siarkowodorowych słonych wyraża się klinicznie zmniejszeniem dolegliwości bólowych występujących w schorzeniach układu ruchu, zmniejszeniem obrzęków stawowych, poprawą ruchomości stawów oraz kręgosłupa, a przez to poprawą komfortu i jakości życia pacjentów... "